AMP Syyskokous 2011

SYYSKOKOUS 29.11.2011 BLUE PETERISSÄ

Avomeripurjehtijat ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään tiistaina 29.11.2011 alkaen kello 18.30 HSK:lla ravintola Blue Peterissä.

Esityslista (lataa tästä pdf):
1. Kokouksen avaus
2. Kokouksen puheenjohtajan, sihteerin ja kahden pöytäkirjantarkastajan valinta
3. Vuoden 2012 toimintasuunnitelma sekä tulo- ja menoarvio
4. Yhdistyksen puheenjohtajan vaali
5. Yhdistyksen hallituksen jäsenten vaali
6. Kahden tilintarkastajan ja heidän varamiestensä vaali
7. Yhdistyksen vaalitoimikunnan vaali
8. Vuoden Kilpailujärjestäjän palkinto
9. Muut esille tulevat asiat
10. Kokouksen päätös

Sääntömääräisen syyskokouksen jälkeen saamme uunituoreita tietoja ISAF:in ja ORC:n kokouksista, jotka olivat tällä kertaa Puerto Ricossa. Mittapäällikkömme Joakim Majander ovat lupautunut kertomaan sääntömuutoksista ja muista avomeri- ajankohtaisuuksista.

ORCi-MM-kisat purjehditaan Helsingissä 4.-11.8.2012 Merenkävijöillä. Tapahtuman pääsponsori on aktiivisesti kilpapurjehduksessa näkyvä Audi. Kisojen nettisivu on avattu ja ilmoittautuminen on käynnissä. Tuoreimmat kisatiedot löydät siis täältä:

merenkavijat.fi/orcworlds2012

Avomeripurjehtijoiden koulutustoimikunta Kimmo Lautasen johdolla esittelee koulutuskalenteria, joka painottuu MM-kisoihin valmistautumiseen. Ensimmäinen tilaisuus on perjantaina 16.12, jolloin saamme vieraaksemme mm. ORC:n edustajan Dobbs Davisin ja illan teema on mm. “What is going on in ORC” sekä katsastusvaatimukset.

SEURAA NETTISIVUJAMME JA LUE SIELTÄ TUOREIMMAT TIEDOT.

TERVETULOA BLUE PETERIIN GLÖGILLE JA TAPAAMAAN TUTTUJA !

Leave a Reply