Voimassa olevat FinLYS-todistukset 2018

Huomautukset ja muutospyynnöt FinLYS-luvuista on toimitettava perusteluineen sähköpostitse AMP:n FinLYS-toimikunnalle. Muulla tavoin tulleita ei käsitellä.
Tilanne 16.5.2018 10:24 UTC367 todistusta
Purjeno Nimi LYS Var. LYS-s Tyyppi Vuosi Omistaja Seura
XXX-0Vanora1.11-F1.11Gotlandkryssare1936Anders LiliusNJK
FIN-1Blue Marlin1.43SV1.4012 mR1937Henrik AndersinNJK
FIN-1Tokio II1.79SV1.76WO601993Ocean Race OyHSK
FIN-4Trial1.16S-1.135,5m1951Ville HarkkeTPS
FIN-6Skylark1.16S-1.135,5m1951Airisto SegelsällskaASS
FIN-9Vesterviking1.02-F1.02One-off avomeripurjevene, kets1957Jaakko ToiviainenSMK
FIN-12Iroquois1.27SV1.248 mR1967Hasse KarlssonASS
FIN-14Tosca1.19S-1.16SK 401920Heikki HäyhäHSS
FIN-19Puckie1.16S-1.136 mR1926Markus BlomquistASS
FIN-24Iris felicia0.97S-0.94Erikoisluokka C2004Johan AntilaWSF
FIN-29Eva1.10S-1.07A-vene1944Jukka AhokasHSS
L-34Tuulentie1.08S-1.05Jokkeri 271980Osmo TissariKuoP
FIN-44Toy1.19S-1.166 mR1938Juha SalonenIPS
FIN-45Blåvinge1.05S-1.02Int 5m1940Anssi AhlgrénHSS
FIN-51Lotten1.16S-1.135.51953Roope JuhonenLPS
FIN-58Sjöhäxan1.14SF1.11Pohjoismainen 6 mR1945Tapio KeiramoSSJ
FIN-79Solaia1.09SF1.06One Off1966Mikael MaksimowTPS
FIN-90Friendship II1.05SF1.02One off1967Hilding MattssonNJK
FIN-101CIRCE1.10SV1.08OR Sparkman & Stephens One-off1967Casper GrönblomNJK
FIN-107Tarantella II1.17SV1.14Swan 371970Leif Ramm-SchmidtNJK
FIN-115Marabu1.00SF0.97Rannikkoristeilijä1948Olli VoutilainenLePS
FIN-128Saphira1.16S-1.13Safir1970Hannu MakkonenTehi
FIN-135ReRon1.12SF1.10Degerö 35s1991Mika PiiroinenHSK
FIN-144Rox-Mary1.09S-1.06SK 221923Juha PeltonenHeiP
FIN-1460.85--0.852.4 mR2002Harri NurmioTaPS
FIN-147Hurrewind1.31SV1.28Kracer 361991Ari MikkolaVMT
FIN-150ALICE1.26S-1.22Lutra 251999Ilkka JuvaSP
EST-239Fanatic1.23SV1.20Guyline 351998Ain-Eke Jalasto / LoKJK
L-257Manuelle0.96-F0.96OFFSHORE 8 METER1971Stefano MoricciMe
FIN-300Carly III1.28SV1.25Swan 43 (MOD)1969Lassi Tolonen ja TorHSS
FIN-310Inkeri1.10SV1.07S & S 6.61970Olli MartioVVK
FIN-329Nordstjernan1.05SV1.02Laurinkryssare1971Hannu JuvonenESF
FIN-383Marinella1.16SV1.13Swan 371972Juhani ElonheimoTPS
FIN-462Kersti1.08SV1.06Havskryssare, Yawl1960Gustav ÖllerESS
FIN-499Garbo1.28SV1.24J/1052002Kim WesterlundWSF
FIN-526Manjoc1.22SV1.19One off1974Carl BorgGK
EST-599Pegasus1.44SV1.41First 502008Rolf RelanderTYK
FIN-612Hieprukka1.10SV1.07Botnia 61975Pekka TupaselaHN
FIN-689Number One1.18S-1.15Clase Mini Zero 6502007Reijo OksalaKPS
FIN-700Bonne chance1.16SV1.13Chance 371972Kalle MäkeläHSK
FIN-707Que Mundo1.28S-1.24Pedro Mini1999Ari KänsäkoskiGSF
FIN-788Tytti II1.21SV1.18Swan 381976Veijo SammalmaaTPS
FIN-828Ancelia1.19SV1.16Swan 381976Jukka-Pekka SuvalaKuop
FIN-873Cascade1.10SV1.07Botnia 6 HR1976Sakari VentoLrPS
FIN-990Caramba1.14SV1.11She 361977Niklas SundbladHlvk
FIN-995Gazprom1.19SV1.16J/702017Georg TallbergNJK
EST-999Furiosa1.73SV1.66Cookson 502007Rolf RelanderTYK
FIN-1257KEO1.14SV1.11Guy 331978Juhani HyytiäinenKPS
FIN-1300Marianna1.17SV1.14Antilla 361978Sauli LiukkonenSind
FIN-1364Albatross1.10SV1.07Targa 961977Pekka NuutinenTePS
FIN-1441EHA1.00S-0.97ONE OFF1979Marta Hango
FIN-1499Minnamari1.17SV1.14Antilla 361979Tapani JuvaEPS
FIN-1601Yagal1.06S-1.03FinnFlyer 27 R1979Markus PoikolainenLPS
FIN-1693Karoliina1.10SV1.07Hydro1980Heikki IlolaHeiP
FIN-1703Marleena1.15SV1.12MP331980Jaakko ToppilaKLV
FIN-01880Infant1.20SV1.17Swan 381974Antti ja Jyrki KivelSarv
FIN-2112Eiri Kehykset1.24SV1.213/4 ton1984Anni LeppänenTePS
FIN-2220Sanna 41.30SV1.26Mannerberg 341998Matti AaltioSSP
FIN-2235Cira1.15SV1.12Mach I (one off)1981Jukka RantanenHUS
SWE-2427MATCH 21.15SV1.12LH 371972Harri KosunenTMVK
FIN-2453Honey1.17SF1.13S&S 40. 17671965Anders HedmanYVK
FIN-2454Dagmar1.17SV1.14One off1982Ville HöglundSSJ
FIN-2531Amidala1.14SV1.11Finn Flyer 31 R1982Lara HarrisonN
FIN-2617AURORA1.47SV1.43Swan 45 SD2004Tuomo SiitonenHSK
FIN-2709Le Baron1.16SV1.13Finngulf 34c1982Jarmo LarikkaKLV
FIN-2847Evidia1.16SV1.13Siesta 321982Fredrik HansténWSF
FIN-2911Ichi Ban1.15SV1.12Maestro 311983PETRI MENSONENLrPS
FIN-3050La Nonna1.12SV1.09Seawind 321983Veikko MäkipääMP
FIN-3213La Monde Mia1.13SV1.10Guy 90S1983Lars GestraniusGK
FIN-3351Tiare1.18SV1.15MP 341985Heikki HämäläinenMP
FIN-3368Heilikka1.11SV1.09NF301984Marko MäntynenPPP
L-3423Tuulipursi1.04SV1.01Finn 261983Kristiina juholaLand
FIN-3442Menoa1.25SV1.22Targa 421984Jari GranqvistTPS
FIN-3464Hattiwatti1.14SV1.11Inferno 291984Kalle Ahola (Heikki JVS
FIN-3980Illusion1.20SV1.17Baltic 351984Johan HellmanBSK
FIN-4001Sigrid Augusta1.24S-1.20Hurricane 9001985Jocce JönssonNJK
FIN-4004Crescendo1.18SV1.14Still 9001985Kari LehtonenNJK
FIN-4006Humbug1.16SV1.13one off /half ton1983Janne TaipaleKPS
FIN-4048Lea Berenice1.12-F1.12Amer. 7,5m1908Turun Partio- SissitPP-S
FIN-4124Meretrix1.08S-1.05Omavalmiste1985Mikael NybergTPS
L-4337Athena1.05--1.05SK 301916Mika LiljaHTPS
FIN-4446Alli1.07SV1.04Allegro 301985Jukka NikkiläRiPS
FIN-4646still naughty1.17SV1.14Still 9001985Martin Esa, Lövgren TPS
FIN-4755Goldie II1.15SV1.12Guyline 95 HR1985Kimmo LundénTPS
FIN-4813Bestia1.01SV0.98Jeanneau Eolia 251985Andrey DernovVVK
FIN-4843Merisusi1.20SF1.17Swan 431971Auran Tähti Pojat/ TPP-S
FIN-4900Belmont1.35SV1.32Swan 511985Stefan Wiklund / VenTPS
FIN-5035Navigator1.21-V1.21Yawl1947Föreningen NavigatorPart
FIN-5188Nimue1.15SV1.12Inferno 291986Jani AiraksinenJVS
FIN-5347True Blue1.17SV1.14FinnFlyer 31 LF-mod1986Saku NiinikangasWSF
FIN-5591Accelerando1.17SV1.14Still 9001986Markku PöyhönenJVS
FIN-5610Ulla II1.17SV1.14Seaking 341987Streng Kari ja MikaKPS
FIN-5754Cetus1.28SV1.25X-4021987Ilkka LummeTPS
FIN-5804Fair Lady1.16SV1.13Maestro 351987Samppa JaroHSK
L-5826Lady S1.08SV1.05One Off1984Jari PakkanenKPS
GBR T-6351Filao1.21SV1.18Beneteau First 35.71993Ismo RellmanTamp
FIN-6490Carusel1.03S-1.00First 2351988Kari TylliläJäms
FIN-6505Cantana1.10-V1.10Swan 36 S&S1969Mikko KailaLLV
FIN-6581Ariana1.00SF0.97Jeanneau Eolia 251985Sirpa PöytälaaksoTamp
FIN-6626Aniara1.10SV1.07Artina 29 MH1989Arto KauppilaTaPS
FIN-6700Odette1.29SV1.26Swan 4411980Mikko JuvaEPS
FIN-6863Inferna1.16SV1.13Inferno 311989Arttu HultEPS
FIN-6906Katliina1.18SF1.15Jeanneau Sunshine 381986Jeppe TiensuuKoPu
FIN-6913Bayonita1.33SV1.30Dynamic 431989Esa KonstiBS
FIN-6990Amadea1.29SV1.26Swan 48 S&S1972Claes von HeirothLBK
FIN-7000Teknopump1.32SV1.291-tonnari1988Roger TuhkunenEPS
FIN-7011Mariia1.16SV1.13Comet 3751989Tiina ja Paavo MartiPSS,
FIN-7518Anni 1.08SV1.05Maxi Fenix1986Päiviö PeltokorpiAKPS
FIN-7642Naviculare1.31SV1.28First 45f51991Henri LindholmHSK
FIN-7818Willow1.23SV1.20Baltic 391979Matti NuutilaSPS
FIN-7880Lady Lulu1.13SV1.11Passad 381991Roger SundstedtSSJ
FIN-8081Vitalina1.14S-1.11Vital 261991Esa LahtinenN
FIN-8299Fontana V1.28SV1.25Swan 40 (mod)1994Pekka PaasikiviRPS
FIN-8348Fanni1.26SV1.23Elan 431990Hannu HiitolaVVK
FIN-8362Sweet Lady1.24SV1.21Absolut 381993Kari SilénKK
FIN-8408Vitesse1.14S-1.11Vital 261990Jerry LehtinenKPS
FIN-8461Dino X1.19SV1.16Control 281996Rikard BjurströmN
FIN-8546Tuulikki1.25SV1.23Joson 351994Sami KouvonenGK
FIN-8587Mazianna1.38SV1.35Rubin 411991Illy BrummerM
FIN-8622Senni1.19SV1.16Bavaria 371995Eero RiikonenKoPu
FIN-8670Quest1.20SV1.17Dehler 35 CWS1995Jukka VirtanenSalo
FIN-8711Cavatina1.18SV1.15Siesta 32 1982Jari KaikkonenEMK
FIN-8712Coomara1.30SV1.27Joson 32 (mod)1996Janne BacklundSSJ
FIN-8782Blueship1.19SV1.16Finngulf 33 mod1998Markku SilvonenJVS
FIN-8817Tatatu II1.23SV1.20Finngulf 3351996Hannu ViitikkoJout
FIN-8839Celavie1.21SV1.18Wind 3281997Kauko KanninenHeiP
FIN-8878Blue Seven1.25SV1.22Finngulf 3911997Matti OraNPS
FIN-8900Quartet1.23SV1.20Absolut 371989Jarmo AaltonenHSK
FIN-8917Simpukka II1.26SV1.23Maxi 391988Heikki MartelaEMK
FIN-8940Epeli1.19SV1.17IS4001998Jukka LaresÖNS
FIN-8951Eowyn1.22SV1.19Finngulf 3351996Mikko PalkamaMe
FIN-8994Adventure III1.34SV1.31Swan 511983Martti UusitaloHSK
FIN-9004Piloilleri III1.18SV1.15FF 31 IMSTeam Piloilleri / Ol
FIN-9041Carmencita III1.18SF1.18Hallberg Rassy 391994Tarmo ErikssonLång
FIN-9056Blue Hour1.20SV1.17Finngulf 361998Oskari HuiskalaTPS
FIN-9083Aralia1.04S-1.02Le Requin ( ranskalainen Hai )1997Raine MaljaBåV
FIN-9095Brynhilde1.18SV1.15One off1984Ronny BrännbackaWSF
FIN-9101Frida1.20SV1.17Finngulf 361999Martti PoteriPurs
FIN-9174Malla1.22SV1.19Finngulf 3352000Pentti NieminenJVS
FIN-9272Oro Laura1.21SV1.18Swan 411973Jarkko KorvenrantaVVK
FIN-9314Viuhti1.21SV1.18Ridas 352000Atte StambejSouk
FIN-9419Touch Down1.33SV1.30IOR 2-Ton1984Hannu HiillosEPS
FIN-9441Lilli0.96S-0.93Mikro 5501992Mauri HintikkaJVS
FIN-9448Merenna1.14SV1.11Finngulf 28 e2001Pekka KatajaTPS
FIN-9485Sine Qua Non1.18S-1.15Mosquito 851989Antti KouvoNPS
FIN-9522La Niña1.13-V1.13Dehler 341993Pekka LukkarinenEMK
FIN-9602Charisma1.19SV1.16Bavaria 362002Kari ValkonenKLV
FIN-9640Sun äitis1.26SV1.23Mean Marine 321996Kari PietiläEPS
FIN-9703Jasmiina1.25SV1.22Mannerberg 311999Mikko ToppilaKLV
FIN-9722Silke1.24SV1.21Elan 3622003Raimo KuorttiEMK
FIN-9729Christina1.38SV1.34Sweden Yachts 452003Robert StäuberHSK
FIN-9730Dulce1.06SV1.03Decision 272003Miika SavolainenKPS
FIN-9734Kristiina II1.17SV1.14Dehler 34 Top1992Juhani Laakso/Arja-LKotk
FIN-9812Zelda1.17SV1.14Breehorn 371983Heikki MentulaMe
FIN-9820Tikkunekku1.22SV1.19Finngulf 335 mod2005Panu TastAPS
FIN-9832Maria1.10-V1.10Jeanneau Sun Odyssey 322003Veikko LoukolaEPS
FIN-9848First Blue1.18SV1.15First 300 Spirit1995Patrik LohmanKLV
FIN-9913Xaviar1.37SV1.34X-432004Lauri LundströmBS
FIN-9919Maruffa1.23SV1.20Finngulf 332004Michael ja Kati EhrnNJK
FIN-9925Belinda1.29SV1.26Bavaria 38 Match2003Martin StudeESF
FIN-9936Ingeborg1.19SV1.16Swan 361993Kristoffer WendelinMSF
FIN-9947Happy Hours1.31SV1.28Bavaria 38 Match2003Lars IngvallESF
FIN-9949Marie'1.14SV1.12Bavaria 322004Jari VekkeliJVS
FIN-9983DynaStar1.29SV1.25Dynamic 351987Ilkka A LiljaJVS
FIN-10006Antama1.25SV1.22Swan 39R1979Kenneth BlomsterNJK
FIN-10007Amijo1.38SV1.36Finngulf 462009HEIKKI DUNDERN
FIN-10045Imppu 21.25SV1.22Maestro 382005Tomi JoensuuVVK
FIN-10068Pärlan1.28SV1.25Finngulf 372005Kai VuorilehtoNJK
FIN-10086Albireo1.23SV1.20Swan 3911988Per HanssonNJK
FIN-10115Xena1.29SV1.26Farr 401984Petteri KohoPSS
FIN-10220Capella1.15SV1.13Beneteau Oceanis 323 Clipper2004Tommi KoskinenAPS
FIN-10237Arctica1.17-V1.17Dehler 37 CWS1992Karri ja Leena KaskiKaaV
FIN-10314Ilmarinen1.24SV1.21Dufour 342006Pauli WetterstrandKLV
FIN-10321My1.02S-1.00First 21.72005Tor LaurenGull
FIN-10350Branwyn1.29-V1.29Bavaria 50 Cruiser2006Fafa ErikssonNJK
FIN-10358Pimu1.21SV1.18Ridas 312006Mika LahtiNVK
FIN-10362Xantippa1.27SV1.24X-362 Sport1995Rauli LeinoTPS
FIN-10390Blue Nights1.50SV1.46Swan 45 OD2004Tea Ekengren-SaurenNJK
FIN-10393Wasabi1.19SV1.17Elan 36 F1997Mika KoskinenVVK
FIN-10398D1.35S-1.32Henderson 301999Roger OthmanDMSK
FIN-10481Alda1.28SV1.25Swede 551977Juha-Pekka VuorinenTPS
FIN-10484Fever1.23SV1.20Wind 352006Ahti KotikoskiKNV
FIN-10486Violetta1.18SV1.15Delphia 372006Harri PeltoniemiKLV
FIN-10500Nobile1.19SV1.16Swan 381977Esko HorelliHSS
FIN-10510Röiknesol1.21SV1.18Bavaria 39 Cr2006Jim RannilaNJK
FIN-10525Nanna1.28-V1.28Serenade 44Toivo NieminenTPS
FIN-10546Capella1.25SV1.22Dehler 36 DB1991MeripartiolippukuntaKLV
FIN-10548Sheila1.20SV1.17Swan 361988Olli PorkholmJVS
FIN-10568Rebella1.18SV1.15One Off 331981Ossi TyriseväLrPs
FIN-10574Sunday1.22SV1.20Finngulf 332007Erkki MatikainenMP
FIN-10587Shangri-La1.30SV1.28Y402007Christer HelenelundBSS
FIN-10695Joriitta1.15SV1.13Delphia 332007Jan TakolanderEPS
FIN-10738tikru1.37S-1.34Flying Tiger 102007hannu vartiainenJVS
FIN-10749Carpe Diem1.33SV1.31Finngulf 412008Timo LuhtaniemiHSK
SWE-10763Paula1.23SV1.19Dufour 3852007Toni TuppurainenOBK
FIN-10768Siriuss1.32SV1.29Hanse 4002006Jarmo HelasuoMe
FIN-10810FinnFUN1.23SV1.20Finngulf 3312009Tom FinellESF
FIN-10817Lugana1.21SV1.19Hanse 3502007Ilkka HellmanSVK
FIN-10845Blue Cocktail1.21SV1.18Finngulf 381994Risto NiinisaariHami
FIN-10900Airsepex1.30SV1.27Archambault A 352008Aatos KärkkäinenTPS
Fin-10926Auvo1.47S-1.44Over 331996Jyri LehtinenHeip
FIN-10934GinTrip1.12SV1.09Delphia 282008Teekkaripurjehtijat Teek
FIN-10968Grace1.07S-1.04Ridas 771994Arne TuhkunenKPS-
FIN-10993Pradel1.23SV1.20Baltic 38 DP KC1984Anton DonnerEMK
FIN-10995Magnum1.38SV1.33IMX-402003Sami RantaEPS
FIN-11012Ariel1.17SV1.15Buckley 102003Mikko VesaTPS
FIN-11022Viuhutar1.41SV1.38Finngulf 432009Juho MalmbergM
FIN-11040Nella1.31SV1.28Salona 402003Jorma GustafssonKPS
FIN-11045Panasonic1.32SV1.29Salona 452005Hannu NiemeläHSK
FIN-11051SEILORI1.31SV1.29Bavaria 512009Erkki SalonenHSK
FIN-11052Iso-Onni1.24SV1.20Finngulf 3312009Andreas HerdinaHSS
FIN-11076Penelope1.11SV1.02Jeanneau Sun Odyssey 30i2009Mika MalmSMPS
FIN-11105Havsörnen1.13-V1.13Sweden Yachts 3401987Tomi HenttinenHSK
FIN-11117Gondaleza1.28SV1.25Swan 44 MKI 1990Tapani VälimäkiWS
FIN-11126HELMI1.34SV1.31First 402009Paavo PeippoEM
FIN-11133Viva1.19SV1.17Dehler 35 CWS1996Jori SaaristoKK
FIN-11139Excalibur1.34S-1.3111 metre1991Juha KeskinenSlPS
FIN-11144Junnu1.20SV1.17J/802004Jani RantanenHRV
FIN-11146Sunchaser1.20SV1.17Swan 43 LR1969Jorma EschnerNäsi
FIN-11147Ursula1.23SV1.21Swan 441972Jarmo PulkkinenHTPS
FIN-11148Happy1.10SV1.07Beneteau 260 first spirit2003Alpo RonkainenSMer
FIN-11161Susie X1.34SV1.31Xc 422010Esa KorkeelaSAVK
FIN-11178Flow1.23SV1.21Hanse 3712005Markku VuorisaloVuos
FIN-11181Tuulia 21.01S-0.98Jeanneau Sun 20002008Timo KettunenN
FIN-11219Ginia1.32SV1.29Seaquest 36 RP2006Juha-Pekka HotinenHSK
FIN-11223Ithaca1.35SV1.31First 40 1,952010Jan StenrosM
FIN-11225Marisol1.19-F1.19Hallberg Rassy 42 Ketch1988Esa KalervoKoPu
FIN-11238Victoria1.23-F1.23Dufour 4552005Gitte WarrasEPS
FIN-11292Naos1.15SV1.13Beneteau Oceanis 342010Miikka KivistöLPS
FIN-11329Bella del Mare1.36SV1.33First 40 CR2011Tapani SuraM
FIN-11332Nadine1.10-F1.10Bavaria 32 Cruiser2010Sari LaukkanenSarv
FIN-11361Lilyan1.32SV1.29HP10302011Benjamin NilssonESF
FIN-11369VindUngen1.32SV1.28Finn Flyer 362012Palle EklundHSK
FIN-11372LassuX1.24SV1.21X-372 SD1987Sakari RinneTTPS
FIN-11391Amoriina1.24-V1.24Hanse 3752011Hannu TommolaLPS
FIN-11397Troy1.27SV1.24Bavaria 35 Match2005Joakim MajanderESF
FIN-11407Stella Maria1.29SV1.25Elan 3502011Timo TommilaSSP
FIN-11414Alexia1.26SV1.24Jeanneau Sun Odyssey 4092011Juha JärvinenSVK
FIN-11426Vayu1.19SV1.15Didi 262011Risto SundqvistWSF
FIN-11430Skippi1.15S-1.13Skippi 7502010Jari KettunenKuoP
FIN-11433Helena1.23SV1.20Finngulf 3312011Heikki PönniHSK
FIN-11444Aquarius1.24-V1.24Jeanneau Sun Odyssey 4092011Jarmo UutelaHPS
FIN-11449Xtra Staerk1.45SV1.42Xp 442012Arto LinnervuoSVK
FIN-11456Bura1.29SV1.26Salona 372006Lars Andtfolk, PettePSS
FIN-11487Pegasos1.24SV1.20Jeanneau Sun Odyssey 3792012Toivakka HelenaVPS
FIN-11496Viima1.31SV1.29Elan 350 RP2011Niklas PakkasjärviNJK
FIN-11498Amante1.12SV1.10Dufour 325 Grand Large2010Tuomas HuikkoKLV
FIN-11499Lokki1.26SV1.23First 352012Sakari VainioNPS
FIN-11513DASBOOT1.32SV1.29Salona 382012Oy Brink Consulting HSK
FIN-11515Windermere1.07SV1.04Contessa 321976Esa RissanenHTPS
FIN-11517Castillo de Bellver1.36SV1.33One-off 352012Mikko MehtonenHSK
FIN-11518Nice1.10SV1.08Dufour 32 Classic1997Juha PoikolainenKVK
FIN-11523PEPPER III1.25SV1.22Swan 441974Tommi UksilaHSS
FIN-11524Victoria1.31SV1.28Swan 441 cruising1980Janne KalliomäkiBSF
FIN-11525Flikk1.39SV1.35Archambault A 40 RC2009Annika Paasikivi ja M
FIN-11529Amanda1.28SV1.25Grand Soleil 37B2006Kari SuominenSP
FIN-11540Mimi1.31SV1.28RDL 392012SLAVA, RIDALSPS
FIN-11550Puhuri1.41SV1.38Maestro 3452013Kari LukkarilaOM
FIN-11564JauPau1.22SV1.20First 302012Jari JaulimoEMK
FIN-11565Kaminami1.39SV1.35Rogers 10 M2013Antti NiinirantaTPS
FIN-11567Martha1.15SV1.12Swan 371972Esa VesmanenHSK
FIN-11572Bianco1.29SV1.26First 352010Tuomas Riski,J NyrölHSK
FIN-11573Storm Petrel1.48SV1.44Pogo 402007Jari SelinEMK
FIN-11575Lyyleli II1.27SV1.24Jeanneau Sun Odyssey 39i Perfo2008Rami SjöroosTPS
FIN-11580Milady1.24SV1.22Dufour 405 GL Grand Prix2011Sampo ItäahoKant
FIN-11584Adele1.29SV1.26Swan 46 Mk I1986Risto RajalaLahd
FIN-11588Helmi1.25SV1.22Absolut 382012Jyrki EschnerNäsi
FIN-11590Haluan1.28SV1.25Swan 401994Sebastian SundbergNJK
FIN-11592SopraVento1.16SV1.14Dufour 335 Grand Large2013Teppo TulonenTPS
FIN-11600Lilla Carabilla1.13S-1.10Diva 24 DC2013Ralf Ramm-SchmidtNJK
FIN-11612Mata-mata1.12S-1.09Seascape 182012Mikko Mattila ja AnnHSK
FIN-11626Mariina1.40SV1.38Finngulf 432008Jyrki PaappaTPS
FIN-11630Leanna1.20SV1.17Baltic 371979Sami TainioTPS
FIN-11653Mighty Atom1.25SV1.22Elan 3402007Matti RuokonenOulu
FIN-11664Freya1.25SV1.22First 302010Jouni HartikainenEMK
FIN-11671Aava1.29SV1.25Arcona 3402010Reaktor Innovations HMVK
FIN-11672GoSpel1.20SV1.17Ridas 31 CR2014Jussi KaakinenBSF
FIN-11674Mareeka 51.22SV1.20Dufour 34 E Performance2010Tomi BrunsEM
FIN-11683Lambada1.18S-1.15Banner 28 HR1994Simon LintuBrän
FIN-11691Daccapo Deux1.29SV1.26XC 382014Anssi KoskelaKuik
FIN-11703Mercedes-AMG1.41SV1.38Next 37R2014Spolidoro Oy Jani LeM
FIN-11707Descaro1.27SV1.24ILC 301999Jorma SelinLPS
FIN-11708Anastacia ll1.34SV1.30Finn Flyer 36 GT2015Aulis MiskalaKuoP
FIN-11712Lady A1.41SV1.37Archambault A 40 RC2007Downwind oyOM
FIN-11736Viuhu1.27SV1.24Bavaria 35 Match2005Henri HumalaKuoP
FIN-11737Estella1.20-V1.20Beneteau Oceanis 402008Mikko RouvaliEPS
FIN-11761Amélie1.27SV1.24Bavaria 35 Match2006Sami PuuraHSK
FIN-11762Seanna1.36SV1.32Grand Soleil 452005Seppo SjöroosTPS
FIN-11786Ventura1.21SV1.19Beneteau First 36s71996Jan RuohonenKLV
FIN-11774Bianca II1.28SV1.25Pogo 302015Timo SuojärviEPS
FIN-11778Soleada1.19SV1.17Bavaria 36 Cr2011Kai HuimalaSMK-
FIN-11781Elli1.18S-1.15Open 5.702002Tuomo Koskimiessavk
FIN-11790Zonda1.42SV1.39Finngulf 432013Markku HämäläinenKPS
FIN-11793Fleur d 'Ocean1.24-V1.24Hanse 3702007Risto NummioraNPS
FIN-11796Vahine1.07-F1.07Laurin koster 311974Heli KarjalainenKorp
FIN-11799Aurora1.29SV1.27Dehler 382015Olli MurokeEPS
FIN-11807Annika1.26SV1.23Bavaria 42 CR2007Mikko TilikkaESF
FIN-11808Lilian1.19SV1.17Maxi 38+1999Markku SainioSind
FIN-11813Tuiga0.97--0.97Rozinante 282013Jarmo HeikkiläJVS
FIN-11818Olorosa1.19SV1.16Hallberg Rassy 392000Rolf BlomqvistKLV
FIN-11819Slipfree1.23SV1.20Dufour 34 LR2003Harri VälimäkiJVS
FIN-11822Piranha1.32SV1.29Salona 3802016Keijo NiemistöKLV
FIN-11828Berla S1.28SV1.25Swan 401994Pekka KuusniemiRPS
FIN-11834Sundance II1.26SV1.23Baltic 421979Hannu HiilamoHsk
FIN-11836Lova1.25SV1.22Salona 352016Sjöscoutkåren SailorBS
FIN-11839Tixi1.27-V1.27XC 382016Mika PukariOM
FIN-11853Offpistex1.42SV1.39X-462005Henri TervonenESF
FIN-11883Meeri1.17-F1.17Jeanneau Sun Odyssey 36i2012Jarkko KarjalainenEPS
FIN-11901Barlovento1.10S-1.07Benetau First Class 71984Kasimir JohanssonNJK
FIN-11908Ear-Wig-O1.21SV1.18Dufour 380 GL2013Jussi Laaksonen, TomSind
FIN-12007Doris1.22SV1.19Dufour 34 LR Performance2004Magnus VaenerbergNJK
FIN-13801Dondo1.35SV1.32Archambault A 402004Olof Rytövaara, AnniM
FIN-14646Aino 31.25SV1.22Baltic 38 DP1984Jussi LinnossuoKoPu
FIN-16114Amalthea1.17-V1.17Bavaria 39 Cr2006Marko HeikkinenSVK
FIN-19296Valkyria1.18SV1.16Delphia 3732010Jussi OjalaHSK
FIN-36101Alexandra af Runsala1.19SV1.16Swan 361988Samuli SalanteräTPS
FIN-38000Electra1.34SV1.32Arcona 380Z2015Christian HallbergNJK
FIN-40105CejuliX1.35SV1.32X-402007Petri Jääskeläinen &EMK
FIN-40120Ayalas1.31SV1.28Swan 401994Kari KyllönenNSS
FIN-41041Ardea1.37SV1.34Finngulf 412008Kim PomoellNJK
FIN-43000Vivien1.40SV1.37Finngulf 432008Pekka NieminenWS
FIN-43003Isadora 2.01.41SV1.38Finngulf 432008Pekka, Jaripekka & JMP
FIN-44721Imppu b1.33SV1.30Bavaria 38 Match S2004Pekka ja Laura RapelESF
FIN-45012Two Fast1.46SV1.43Swan 45 SD2002Jaakko Olkkonen & KiEPS
FIN-11Eros1.05S-1.02Int 5m1937Airisto SegelsällskaASS
FIN-20Filou1.10S-1.07A-vene1946Pekka ErvamaaSPS
FIN-52Audi E-Tron1.66SV1.62Farr 522003Hannu NiemeläHSK
FIN-11910Plan B1.24SV1.21Elan 3402007Mika LaineKLV
FIN-1239Nord Stream1.19SV1.16J/702017Georg TallbergNJK
FIN-2097Pauleena 1.30SV1.27Lancing 471981Raine MaljaEMK
FIN-2714Allegra1.30SV1.27Baltic 431990Topi SimolaHSK
FIN-3674Chip1.17S-1.14Banner 23 Racer1984Juho PoikolainenLahd
FIN-5786Ulla1.24SV1.21X-372 MH1987Olli MäkinenHSK
FIN-7227Lotus1.15SV1.11Finnflyer 311990Robert HolmSSJ
NED-8064Kiet1.30SV1.27Dehler 39 JVTero HeikkinenKTPS
FIN-8068Non Troppo1.09-V1.09Saint 28 / Inferno 281989Jarmo AaltonenKesä
FIN-9010Blanca1.14SV1.11Guy 331983Juhani KoistinenHN
FIN-9086Ellida1.20SV1.17Finngulf 361999Rainer SaloRaum
FIN-9871Mean Machine1.29SV1.26ILC 301997Matti RekonenHNP
FIN-10652Seahorse II1.06-V1.06Bavaria 30 Cruiser2007Olli StanleyPiVe
FIN-10931Juusiituu1.18SV1.16Finngulf 36Juhani SorvaliLPS
FIN-11035PAM1.18SV1.14S&S 401966Santtu ParikkaHSS
FIN-11078VALKYRIAN1.24SV1.21Salona 34R2009Andreas ja Peter WebESF
FIN-11232Nornan IX1.31SV1.27Finnflyer 342010Gert SundholmNJK
FIN-11301Vivace1.29SV1.25Fury 332011Karl-Johan FurustamBSS
FIN-11569Mare bos1.49SV1.44Farr 40Toni HellmanTPS
FIN-11625Low1.25SV1.22First 34,72006Juhani RailoHSK
FIN-11844Eufore1.38SV1.33First 402009Mika TolvanenHSK
FIN-11854Earl Grey1.31SV1.28HP10302010Ville ValtonenKoPu
FIN-11906Wadelma1.29SV1.27Dehler 382016Kalle SivillKeVK
FIN-17403Tyyne1.37SV1.33IMX-402001Mikko SajaniemiEMK
FIN-40000Ichigo1.34SV1.30X-402007Markus MättöKuoP
FIN-50260Xanthippe1.33SV1.29Baltic 431987Tor LundströmSäpi
FIN-11190Perla1.30SV1.26Grand Soleil 372007Mikko NieminenTPS
FIN-1114Hönan Agda1.12SV1.10Jeanneau Sun Odyssey 32Kurt TaxellGK
Fin-10604Lady Flyer1.22SV1.19Finn Flyer 32 CRKeijo TalaslahtiSSJ
FIN-4358Margareta1.01SV0.98Sunwind 26 (modfioitu)Harri NurmioTaPS
FIN-99999Jolly1.23SV1.20J/972009Jan RönnbackNJK
FIN-11757Adele Andersson1.36SV1.33X-43Seppo MerimaaTPS
FIN-10936Speculator1.35SVFinngulf 412006Ari OjalaEPS
FIN-11611RAMDATA1.30SVSalona 372009Sakari LaulajainenKLV
FIN-420Nauti 'n' Nolla1.29SVArcona 340Heikki RäisänenHSK
FIN-12655Adela1.38SVSinergia 402003Vesa SärkikangasHTPS
FIN-351Dalriada1.10SV1.07S & S 6.6Minna ja Jussi LuomaVuos
FIN-11909Idefix1.10SV1.07Jeanneau Sun Odyssey 32.2Mika KeinonenN
FIN-11381Ipanema1.29SV1.26J/1092004kim lindroosBS
FIN-23Merenneito II1.19S-1.166 mRRederi Ab FakirASS
367 todistusta© Harald, Mikko, Mikko S. Versio: 0.73