[2012][2013][2014][2015][2016][2017][2018]

Vuoden 2013 FinLYS-todistukset

Huomautukset ja muutospyynnöt FinLYS-luvuista on toimitettava perusteluineen sähköpostitse AMP:n FinLYS-toimikunnalle. Muulla tavoin tulleita ei käsitellä.
Tilanne 6.10.2013 18:42 UTC255 todistusta
Purjeno Nimi LYS Var. Tyyppi Vuosi Omistaja Seura
FIN-1Tokio II1,80SVWO601993Ocean Race OyHSK
FIN-7Aava1,30SVArcona 3402010Reaktor Innovations HMVK
FIN-9Vialax1,01--Viking1949Jyrki BernerEMK
FIN-24Iris felicia0,97S-Erikoisluokka C2004Johan AntilaWSF
L-34Tuulentie1,08S-Jokkeri 271980Osmo TissariKuoP
FIN-37Captiva1,12SVAphrodite 371993Klas-Åke LundSSJ
FIN-46Wafi1,35SVSwan 46(2004),DB2007Jesse AarnioNJK
EST-60My First1,30SVFirst 45f51991Targo RausKJK
FIN-79Solaia1,09SFOne Off1966Mikael MaksimowTPS
FIN-90Friendship II1,05SFOne off1967Hilding MattssonNJK
FIN-128Saphira1,16S-Safir1970Hannu MakkonenTehi
FIN-144Rox-Mary1,09S-SK 221923Juha PeltonenHeiP
FIN-1460,85--2.4 mR2002Harri NurmioTaPS
FIN-147Hurrewind1,31SVKracer 361991Ari MikkolaVMT
FIN-150ALICE1,26S-Lutra 251999Ilkka JuvaSP
EST-239Fanatic1,23SVGuyline 351998Ain-Eke JalastoKJK
EST-294Brittel1,20SFBavaria 402000Illart AasnaPiri
FIN-310Inkeri1,08SVS & S 6.61970Olli MartioVVK
FIN-383Marinella1,16SVSwan 37Juhani ElonheimoTPS
L-407Kessina1,02SFStress -291977Jukka KettunenLPS
FIN-572Aino1,21S-Mini 6.50 / Pogo 22005Eero SuonioTPS
EST-599Pegasus1,41SVBeneteau First 502008Rolf RelanderTJK
FIN-662Syke1,37SVGrand Soleil 502006Jaakko PerimaaEMK
FIN-828Berla Baltikum1,19SVSwan 381976Pekka KuusniemiRPS
FIN-873Cascade1,10SVBotnia 6 HR1976Sakari VentoLrPS
FIN-888Wonder Y II1,26SVBaltic 42CC1976Markus NissinenWSF
RUS-913Pifagor1,46SVMobile 472005Alexandr ShidlovskiiSPRY
FIN-990Caramba1,14SVShe 361977Niklas SundbladHlvk
FIN-1257KEO1,14SVGuy 331978Juhani HyytiäinenKPS
L-1364Albatross1,10SVTarga 961977Pekka NuutinenTePs
FIN-1477Hemmingway II1,12-FJon 40 Classic1978Maskun Hemmingin Tytpart
FIN-1499Minnamari1,17SVAntilla 361979Tapani JuvaEPS
FIN-1693Karoliina1,10SVHydro1980Heikki IlolaHeiP
FIN-1703Marleena1,15SVMP331980Jaakko ToppilaKLV
FIN-1736Aniara1,13SVFinn Flyer 311980Jarkko LaukkanenKopu
FIN-2220Sanna IV1,29SVMannerberg 341998Matti AaltioSSP
FIN-2235Cira1,15SVMach I (one off)1981Jukka RantanenHUS
FIN-2442Allegria1,15SVMaestro 311982Kalle KasurinenKVS
FIN-2454Dagmar1,17SVOne off1982Ville HöglundSSJ
FIN-2709Le Baron1,16SVFinngulf 34c1982Jarmo LarikkaKLV
FIN-2847LOW1,16SVSiesta 321983Juhani RailoHSK
FIN-3050La Nonna1,12SVSeawind 321983Veikko MäkipääMP
L-3232Mereinen1,16SVFinngulf 34 CR1982Markku MiettinenKoPu
FIN-3275Tuulia1,04SVFinn 26 7/81984Jukka Lehtinenteps
FIN-3314Amabella1,04SVFinn 26 7/81984Andrei BernoulliM
FIN-3351Tiare1,18SVMP 341986Heikki HämäläinenMP
FIN-3368Heilikka1,12SVNF301984Marko MäntynenJVS
FIN-3419Sofia1,03SVFinn Express 7411984Minna LuomalahtiHVS
FIN-3464Hattiwatti1,14SVInferno 291984Kalle Ahola (Heikki JVS
FIN-3529Merikotka1,14SVGuyline 95 LR1985Jorma KostiainenKPS
FIN-3666Viima1,24SVBaltic 38 DP1984Niklas PakkasjärviNJK
FIN-4000Cosa Nostra1,23S-Hurricane 9001985Kai KuusiSPS
FIN-4004Crescendo1,18SVStill 9001985Kari LehtonenNJK
L-4006Humbug1,16SVpuolitonnari1983Janne TaipaleKPS
FIN-4134Meriikka1,12SVH 3231984Juha MiettinenN
FIN-4157Slender1,08S-Senorita Helmsman1979Jukka ReimanKN
FIN-4446Alli1,07SVAllegro 301985Jukka NikkiläRiPS
L-4448Nemo0,99S-Balans 651978Heidi PainilainenAPS
FIN-4634Luminosa1,18SVBaltic 351985Mikko SeppänenSVK
FIN-4900Belmont1,35SVSwan 511985Topi SimolaTPS
FIN-5188Nimue1,15SVInferno 291986Jani AiraksinenJVS
FIN-5347True Blue1,16SVFinn Flyer 31 LF1986Saku NiinikangasWSF
FIN-5468Banneriina1,21S-Banner 23 Racer1984Pertti MäkeläLPS
FIN-5503Blues1,06SVDufour Arpege1980Lasse PohjankoskiHeiP
FIN-5511Wella1,19SVMP 361986Juha-Pekka HotinenPSS
FIN-5591Accelerando1,17SVStill 9001986Markku PöyhönenJVS
FIN-5610Ulla II1,17SVSeaking 341987Streng Kari ja MikaKPS
FIN-5754Cetus1,28SVX-4021987Eino LummeTPS
FIN-5786Ulla1,25SVX-372 MH1987Olli MäkinenHSK
L-5826Lady S1,08SVOne Off1984Jari PakkanenKPS
L-5986Aino1,06S-Elan 22 one off1987SJV FINANCE OyGSF
FIN-6053Marinetta1,16SVCrown 311987Timo MartonenWSF
FIN-6157Iltatähti1,13SVElan 31/33 MH1987Jani RantanenAPS
FIN-6197Layla1,21SVSSR 3951985Antti PiiparinenLrPS
FIN-6423Adela1,16SVAlbin Nova1988Klaus RelanderKLV
FIN-6505Cantana1,14SVSwan 36 S & S1969Mikko KailaLLV
FIN-6581Ariana1,00SFJeanneau Eolia 251985Sirpa PöytälaaksoTamp
FIN-6806Karelia1,20SVBaltic 371982Jussi & Pekka ErholaEMK
FIN-6812Wilhelmiina1,07SFColin Archer 301989Markku SainioPSS
FIN-6813Necesse1,13SVElan 33 MH1989Kim WestmanGK
FIN-6863Solveig1,16SVInferno 311989Jan RönnbackNJK
FIN-6913Bayonita1,33SVDynamic 431989Esa KonstiBS
FIN-6943Festiente1,12SVBeneteau First 305s1987Ismo RellmanTAPS
FIN-7000Teknopump1,32SV1-tonnari1988Roger TuhkunenEPS
FIN-7150Wild Rose1,12SVFinn Flyer 31 Cr1981Jari HassinenTPS
FIN-7338Rosinante1,19SVSwan 3711982Tuominen Tanu-MattiNäsi
FIN-7518Anni 1,08SVMaxi Fenix1986Päiviö PeltokorpiAKPS
FIN-7642Naviculare1,31SVFirst 45f51991Henri LindholmHSK
FIN-8003Ellinora1,13SVElan 33 MH1991Mervi LiimatainenHKvp
FIN-8034Seagahm1,30SVBaltic 431990Kenneth GahmbergNJK
FIN-8199Rapunzel1,12SVFinn Flyer 31 Cr1986Keijo HallbäckMari
FIN-8348Fanni1,26SVElan 43Hannu HiitolaVVK
FIN-8362Sweet Lady1,24SVAbsolut 381993Kari SilénKK
FIN-8384Plattapus1,14SVNauticat 340 RS1987Hannu VartiainenJVS
FIN-8410Tiikelin Tassu1,09SVSunwind 3111990Harri LepistöPPP
FIN-8429Blanco1,24SVSun Magic 441990Markus VikmanNJK
FIN-8622Senni1,19SVBavaria 371995Eero RiikonenKoPu
FIN-8712Coomara1,30SVJoson 32 (mod)1996Janne BacklundSSJ
FIN-8782Blueship1,19SVFinngulf 33 mod1998Markku SilvonenJVS
FIN-8839Celavie1,21SVWind 3281997Kauko KanninenHeiP
FIN-8877Greyhound1,24SVDehler 36 db1990Timo Lattula, Asko NVuoL
FIN-8917Simpukka II1,26SVMaxi 391988Heikki MartelaEMK
FIN-8951Eowyn1,22SVFinngulf 3351996Mikko PalkamaMe
FIN-9055Ananya1,21SVSwan 431973Felix & Torkel TallqNJK
FIN-9068Aurora1,15SVDufour 32 Classic1999Mikko Ahola & KonstaSVK
FIN-9095Brynhilde1,18SVOne off1984Ronny BrännbackaWSF
FIN-9130Fogeli1,27SVSirena 36 Stormfågel2000Pekka JärvinenKLV
FIN-9174Malla1,23SVFinngulf 3352000Pentti NieminenJVS
FIN-9211Jasmina1,17SVMillennium 3112001Ahti SahiluotoLPS
FIN-9237Chantal1,24SVMannerberg 312000Mikko SoininvaaraHSK
FIN-9272Oro Laura1,21SVSwan 411973Jarkko KorvenrantaVVK
FIN-9295Meri Kalhu II1,16SVElan 2952000Juha LukkariKoPu
FIN-9419Touch Down1,32SVIOR 2 Ton1984Hannu HiillosEPS
FIN-9430Nautilus1,16SVMillennium 3112000Risto KoiranenLPS
FIN-9449Carelia1,19SVSwan 381975Heikki KontuniemiHSK
FIN-9479Karlo1,28SVMannerberg 342002Raimo RasanenLrPS
FIN-9485Sine Qua Non1,18S-Mosquito 851989Antti KouvoNPS
FIN-9546Jagadamba1,21SVStill 7002001Risto SundqvistWSF
FIN-9640Sun äitis1,26SVMean Marine 321996Kari PietiläEPS
FIN-9668Anna1,19SVBavaria 36cr (2003)2003Erkki ja Riitta VehmVps
FIN-9703Jasmiina1,24SVMannerberg 311999Mikko ToppilaKLV
FIN-9705Blux1,27SVFirst 36.72003Jari SelinEMK
FIN-9722Silke1,24SVElan 3622003Raimo KuorttiEMK
FIN-9729Christina1,38SVSweden Yachts 452003Robert StäuberHSK
FIN-9730Dulce1,06SVDecision 272003Miika SavolainenKPS
FIN-9734Kristiina II1,17SVDehler 34 Top1992Juhani Laakso/Arja-LKotk
FIN-9795Cissa1,23S-Open5702003Juhani FriedTaPS
FIN-9812Zelda1,17SVBreehorn 371983Heikki MentulaMe
FIN-9820Tikkunekku1,23SVFinngulf 335 Mod.2005Panu TastAPS
FIN-9925Belinda1,30SVBavaria 38 Match2003Martin StudeESF
FIN-9962ADIOS1,32SVX 1-ton (mod)1984George GebhardSPS
FIN-9963Célia1,05SFOne off1948Markku UimonenHSK
FIN-10045Imppu 21,25SVMaestro 382005Tomi JoensuuVVK
FIN-10068Pärlan1,28SVFinngulf 372005Kai VuorilehtoNJK
FIN-10309Sawannah1,26SVSwan 421983Kari LaaksonenTPS
FIN-10350Branwyn1,32SVBavaria 50 Cruiser2006Magnus ErikssonNJK
FIN-10362Xantippa1,27SVX-362 Sport1995Rauli LeinoTPS
FIN-10379Senja1,16SVBavaria 332006Jörgen BärlundBSS
FIN-10481Alda1,28SVSwede 551977Juha-Pekka VuorinenTPS
FIN-10484Fever1,23SVWind 352006Ahti KotikoskiKNV
FIN-10486Violetta1,18SVDelphia 372006Harri PeltoniemiKLV
FIN-10500Arajeta1,19SVSwan 381977Pekka NiemiHSS
FIN-10510Röiknesol1,21SVBavaria 39 Cr2006Jim RannilaVuoL
FIN-10546Capella1,24SVDehler 36 DB1991MeripartiolippukuntaKLV
FIN-10548Sheila1,20SVSwan 361988Olli PorkholmJVS
FIN-10574Sunday1,23SVFinngulf 332007Erkki MatikainenMP
FIN-10585Amelia1,28SVSwan 401996Pellervo ErkkiläEMK
FIN-10587Shangri-La1,31SVY402007Christer HelenelundBSS
FIN-10618Number One1,21S-Clase Mini Zero 6502007Reijo OksalaKPS
FIN-10638Iiku1,16SVSaint 3132006Timo Heiniö?
FIN-10695Joriitta1,16SVDelphia 332007Jan TakolanderEPS
FIN-10738Tigru1,37S-Flying Tiger 10M2007Olli SiikJVS
FIN-10768Siriuss1,32SVHanse 4002006Jarmo HelasuoMe
FIN-10772Iansa1,35SVElan 4102008Seppo HänninenHSK
FIN-10792Silberblick1,19SVBaltic 351986Kari KekkonenKPS
FIN-10799AinoLiina1,16SVSun Odyssey 32i2007Tomi KorteBSS
FIN-10810FinnFUN1,23SVFinngulf 3312009Tom FinellESF
FIN-10817Lugana1,22SVHanse 3502007Ilkka HellmanSVK
FIN-10829Tindra1,12SVBavaria 31 Cruiser2008Ralf HoefftTPS
FIN-10895Saiola II1,30SVSalona 372008Kurt ErikssonNJK
FIN-10900Airsepex1,30SVArchambault A 352008Aatos KärkkäinenTPS
FIN-10926Auvo1,47S-Over 331996Jyri LehtinenHeip
FIN-10927Blue Cafè1,35SVFinn Flyer 362008Kimmo LautanenEPS
FIN-10931Juusiituu1,16-VFinngulf 36Juhani SorvaliLPS
FIN-10938Elina1,13SVDufour 3252007Ari KiiskiJVS
FIN-10944Greya1,14-VHanse 3202008Kai KniiviläKLV
FIN-10950Serafina1,24SVSSR 395 Custom2008Teppo ValtonenLrPS
FIN-10968Grace1,07S-Ridas 771994Arne Tuhkunen KPS-
FIN-10979Our Serenity1,15SVBeneteau Oceanis 3232005Kai HotakainenTePS
FIN-10995Magnum1,38SVIMX-402003Sami RantaEPS
FIN-11012Ariel1,17SVBuckley 102003Mikko VesaTPS
FIN-11022Viuhutar1,42SVFinngulf 432009Juho MalmbergM
FIN-11040Nella1,31SVSalona 402003Jorma GustafssonKPS
FIN-11045Panasonic1,32SVSalona 452005Hannu NiemeläHSK
FIN-11051SEILORI1,32SVBavaria 512009Erkki SalonenHSK
FIN-11052Iso-Onni1,23SVFinngulf 3312009Andreas HerdinaHSS
FIN-11078S-tronic1,26SVSalona 34 R2009Andreas & Peter WebeESF
FIN-11082Silver Girl1,10SFJeanneau Sun Odyssey 29.21999Martti NiskaMeri
FIN-11105Havsörnen1,17SVSweden Yachts 3401987Tomi HenttinenHSK
FIN-11126VVSG af Esbo1,36SVBeneteau First 402009Tero ViinikkaEPS
FIN-11133Viva1,20SVDehler 35 CWS1996Jori SaaristoKK
FIN-11147Ursula1,24SVSwan 44 / 0071972Jarmo PulkkinenHTPS
FIN-11161Susie X1,35SVXc 422010Esa KorkeelaSAVK
FIN-11169Think Pink1,12SVSun Odyssey 30i2009Timo TasalaKaaV
FIN-11180Altair1,26SVFirst 352010Henno LeinonenImPS
FIN-11181Tuulia 21,01S-Jeanneau Sun 20002008Timo KettunenN
FIN-11190PERLA1,29SVGrand Soleil 37B2007Mikko NieminenTPS
FIN-11238Victoria1,23-FDufour 4552005Gitte WarrasEPS
FIN-11250Gilda1,13SVSun Odyssey 30i Performance2010Heikki AlataloSVK
FIN-11292NAOS1,15SVBeneteau Oceanis 342010Anne KairamoSuPS
FIN-11298Black Pearl1,25SVBavaria 44 AC2004Niko PalosuoEPS
FIN-11301Vivace1,31SVFury 332011Karl-Johan FurustamBSS
FIN-11329Bella del Mare1,38SVFIRST 40 CR2011Tapani SuraTPS
FIN-11358Leanca1,03SFStorebro Örnen1968Fredrik Östman & MarSSJ
FIN-11359Espirite1,16SVJeanneau Sun Odyssey 33i2011Rauno SoljaJPS
FIN-11361Lilyan1,32SVHP10302011Benjamin NilssonESF
FIN-11363Aliida1,17SVJeanneau Sun Odyssey 33i2011Hannu JunttilaTehi
FIN-11369VindUngen1,33SVFinn Flyer 362012Palle EklundHSK
FIN-11391Amoriina1,26SVHanse 3752011Hannu TommolaLPS
FIN-11397Troy1,27SVBavaria 35 Match2005Joakim MajanderESF
FIN-11398Josefiina II1,17SVJeanneau Sun Odyssey 33i Perfo2011Janne PälvimäkiJVS
FIN-11407Stella Maria1,30SVElan 3502011Timo TommilaSSP
FIN-11421Aorta1,23SVHanse 3552011Ville JaakonsaloEPS
FIN-11424Juselius1,16SVJeanneau Sun Odyssey 33i2011Juha-Pekka MöttönenJVS
FIN-11426VAYU1,22SVDIDI 262011Risto SundqvistWSF
FIN-11427Maria1,17SVHanse 3252011Ilpo EkqvistAPS
FIN-11430Skippi1,17S-Skippi 7502010Jari KettunenKuoP
FIN-11440Seela1,17SVHanse 3202009Kalle SivillKEVK
FIN-11449Busybody1,44SVXp 442012Pekka KauppiOM
FIN-11456Bura1,29SVSalona 372006Lars Andtfolk, PettePSS
FIN-11485Angry Dog1,54S-Ysi2012Juha Miikkulainen / LPS
FIN-11487PEGASOS1,24SVSun Odyssey 3792012Toivakka HelenaVPS
FIN-11498Amante1,13SVDufour 325 Grand Large2010Tuomas HuikkoKLV
FIN-11509Elysia1,22SVElan 3102011Mika Tolvanen, JarkkHSK
FIN-11513quattro1,32SVSalona 382011Brink Consulting Oy M
FIN-11514OlipaX1,35SVXp 382012Teemu KekkonenSKK
FIN-11515Windermere1,07SVContessa 321976Esa RissanenHTPS
FIN-11517Matrix Titanium1,37SVOne-off2012Mikko MehtonenHSK
FIN-11518Nice1,11SVDufour 32 Classic1997Juha PoikolainenKVK
FIN-11523PEPPER III1,26SVSwan 441974Tommi UksilaHSS
FIN-11524Victoria1,30SVSwan 441 cruising1980Janne KalliomäkiBsf
FIN-11525Flikk1,39SVArchambault A 40 RC2009Annika Paasikivi ja M
FIN-11540Mimi1,31SVRDL 392012SLAVA, RIDALSPS
FIN-11556NEO1,12S-Malbec 2402009Juha KärkkäinenTPS
FIN-11560Bahia0,97-FJeanneau Eolia 251989Arne LemströmESF
FIN-11563Dodo1,17SVHanse 3252011Rauno NyblomESF
FIN-11564JauPau1,24SVFirst 302012Jari JaulimoEMK
FIN-11572Bianco1,29SVFirst 352010Tuomas Riski,J NyrölHSK
FIN-11575Lyyleli II1,27SVJeanneau Sun Odyssey 39i Perfo2008Rami SjöroosTPS
FIN-11580Milady1,25SVDufour 405 GL Grand Prix2011Sampo ja Marjo ItäahKant
FIN-11588Helmi1,25SVAbsolut 382012Jyrki EschnerNäsi
FIN-11600Lilla Carabilla1,13S-Diva 24 DC2013Ralf Ramm-SchmidtNJK
FIN-11611LENCO1,31SVSalona 372009Hannu NiemeläHSK
FIN-11612Mata-mata1,13S-Seascape 182012Mikko MattilaHSK
FIN-11623AnnaS1,29SVXP 332013Timo SaukkonenOM
FIN-11625Low1,27SVFirst 34.72006Juhani RailoHSK
FIN-11627Plan B1,12S-Finn Flyer 212007Johanna ja Hans JohaSSJ
FIN-11631Platypus1,10S-Elan 2102012Hernesmaa MarkoEMK
FIN-11639Elsa1,15SVHanse 3202008Pekka KärkkäinenKPS
FIN-11640Karen1,16-FBavaria 38 Holiday1998Mikko UneliusLPS
FIN-13611Johanna1,19SVBavaria 36 Holiday1997Matti HassinenEPS
FIN-14448E.Wårvik1,25SVMoody 462000Pekka AuraSP
FIN-18844Tripla1,16SVMillennium 3112000Risto KelppeAPS
FIN-20037Sigmund-X1,31SVX-372006Jarmo ValtoRiPS
FIN-20417Solaia1,24SVFinngulf 3312009Erik Björkenheim & JNJK
FIN-36101Alexandra af Runsala1,19SVSwan 361988Samuli SalanteräTPS
FIN-36155Aurora1,20SVSwan 361996Vesa VilkkiGK
FIN-37002Blue Jay1,16SVSwan 371970Matias RöyttäASS
FIN-40105CejuliX1,35SVX-402007Petri Jääskeläinen &EMK
FIN-43001Farr Out1,44SVFinngulf 432008Timo KotilainenEPS
FIN-43003Isadora 2.01,42SVFinngulf 432008Pekka, Jaripekka & JMP
FIN-43014Eleanor1,21SVSwan 43 S&S1969Teemu PenttiläLPS-
FIN-44721Imppu b1,34SVBavaria 38 Match S2004Pekka ja Laura RapelESF
FIN-47000Theia1,34SVTSK 47 One Off Sloop2008Partiolpk Turun SiniPP-S
FIN-50260Xanthippe1,31SVBaltic 431987Tor LundströmHSK
255 todistusta© Harald, Mikko. Versio: 0.72