[2012][2013][2014][2015][2016][2017][2018]

Vuoden 2012 FinLYS-todistukset

Huomautukset ja muutospyynnöt FinLYS-luvuista on toimitettava perusteluineen sähköpostitse AMP:n FinLYS-toimikunnalle. Muulla tavoin tulleita ei käsitellä.
Tilanne 11.9.2012 14:46 UTC267 todistusta
Purjeno Nimi LYS Var. Tyyppi Vuosi Omistaja Seura
FIN-1Tokio II1,80SVWO601993Ocean Race OyHSK
FIN-5Margit0,97SFMonark 700Lauri BerlinJVS
FIN-7S/Y Aava1,30SVArcona 3402010Reaktor Innovations HMVK
L-34Tuulentie1,08S-Jokkeri 271980Osmo TissariKuoP
FIN-44Sabina1,02SFHavskryssare1963Seppo SyrjäläMeri
FIN-46Wafi1,35SVSwan 46(2004),DB2007Jesse Aarnio
EST-60My First1,30SVFirst 45f51991Targo RausKJK
SWE-63Hedda1,13SFSwan 36 S & SSven HolmquistClub
FIN-79Solaia1,09SFOne Off1966Mikael MaksimowTPS
FIN-144Rox-Mary1,09S-SK 221923Juha PeltonenHeiP
FIN-1460,85--2.4 mR2002Harri NurmioTaPS
FIN-147Hurrewind1,31SVKracer 361991Ari MikkolaVMT
FIN-150ALICE1,26S-Lutra 251999Ilkka JuvaSP
EST-239Fanatic1,23SVGuyline 351998Ain-Eke JalastoKJK
FIN-300Carly III1,29SVSwan 43 (MOD)Torsti TenhunenHSS
FIN-310Inkeri1,08SVS & S 6.61970Olli MartioVVK
SWE-321Sunniva V1,19SVSwan 401969Leif Hambraeusx
FIN-383s/y Marinella1,16SVSwan 37Juhani ElonheimoTPS
L-407Kessina1,02SFStress -291977Jukka KettunenLPS
FIN-572Aino1,21S-Mini 6.50 / Pogo 22005Eero SuonioTPS
EST-599Pegasus1,41SVBeneteau First 502008Rolf RelanderTJK
FIN-612Hieprukka1,09SVBotnia 61975Pekka TupaselaHN
FIN-662Syke1,37SVGrand Soleil 502006Jaakko PerimaaEMK
FIN-732Martha1,04SVQuattro1977Petri KeiramoTPS
FIN-828Berla Baltikum1,19SVSwan 381976Pekka KuusniemiRPS
FIN-873Cascade1,10SVBotnia 6 HR1976Sakari VentoLrPS
FIN-888Wonder Y II1,26SVBaltic 42CC1976Markus NissinenWSF
RUS-908Mir1,34SVCetus1982Sergey Bryuzga?
FIN-990Caramba1,14SVShe 361977Nikls SundbladKopu
L-1057Annapurna1,02S-1/4 ton1977Matti HelmiöTMK
FIN-1257KEO1,14SVGuy 331978Juhani HyytiäinenKPS
FIN-1313Conchita1,24SVSwan 3911982Klaus SaarikallioHSK
L-1364Albatross1,10SVTarga961977Pekka NuutinenTePs
FIN-1499Minnamari1,17SVAntilla 361979Tapani JuvaEPS
FIN-1693Karoliina1,10SVHydro1980Heikki IlolaHeiP
FIN-1703Marleena1,15SVMP331980Jaakko ToppilaKLV
FIN-1736Aniara1,13SVFinnflyer 311980Jarkko LaukkanenKopu
FIN-1975JiiHaa1,14SVJ-301980Jyrki EschnerN
FIN-2220Sanna IV1,29SVMannerberg 341998Matti AaltioSSP
FIN-2235Cira1,15SVMach I (one off)1981Jukka RantanenHUS
FIN-2442Allegria1,15SVMaestro 311982Kalle KasurinenKVS
FIN-2454Dagmar1,17SVOne off1982Ville HöglundSSJ
FIN-2617AURORA1,48SVSwan 45 sd2004Tuomo SiitonenHSK
FIN-2709LE BARON1,17SVFinngulf 34c1982Jarmo LarikkaKLV
FIN-2847LOW1,16SVSiesta 321983Juhani RailoHSK
FIN-3050La Nonna1,12SVSeawind 321983Veikko MäkipääMP
L-3232Mereinen1,17SVFinngulf 34 CR1982Markku MiettinenKoPu
FIN-3275Tuulia1,04SVFinn 26 7/81984Jukka Lehtinenteps
FIN-3351Tiare1,18SVMP 341986Heikki HämäläinenMP
FIN-3368Heilikka1,12SVNF301984Marko MäntynenJVS
FIN-3419Sofia1,03SVFE 7411984Minna LuomalahtiHoll
FIN-3445Lumikki1,24SVLancing 42 (Targa 42)1984Petri PennanenSMer
FIN-3464Hattiwatti1,14SVInferno 291984Kalle Ahola, (HeikkiJVS
FIN-3529Merikotka1,14SVGuyline 95 LR1985Jorma KostiainenKPS
FIN-3730T-Mini0,99S-Teemin1985Olli MustonenEM
FIN-3964Rianna1,12-VJoemarin 361974Petri NikkiläSaVK
FIN-4000Cosa Nostra1,23S-Hurricane 9001985Kai KuusiSPS
L-4006Humbug1,16SVpuolitonnari1983Janne taipalekps
L-4044Merituuli1,18SVMaestro 351985Heikki RajalaLPS
FIN-4634Luminosa1,18SVBaltic 351985Mikko SeppänenSVK
FIN-4843Merisusi1,21SVSwan 431971Auran Tähti PojatPP-S
FIN-4900Belmont1,35SVSwan 511985Topi Simola
SWE-5056Juliet1,21SVSwan 41 lång mast1972Sten GraffmanClub
FIN-5188Nimue1,15SVInferno 291986Jani AiraksinenJVS
FIN-5199Taurus1,14-FBeneteau First 3751985Veijo ParviainenKotk
FIN-5347True Blue1,16SVFinnFlyer 31 LF1986Saku NiinikangasWSF
FIN-5468Banneriina1,21S-Banner 23 Racer1984Pertti MäkeläLPS
FIN-5503Blues1,06SVDufour Arpege1980Lasse PohjankoskiHeiP
FIN-5511Wella1,19SVMP 361986Juha-Pekka HotinenPSS
FIN-5591Accelerando1,17SVStill 9001986Markku PöyhönenJVS
FIN-5610Ulla II1,17SVSeaking 341987Streng Kari ja MikaKPS
FIN-5754Cetus1,28SVX-4021987Eino LummeTPS
FIN-5764Maremoiselle1,22SVOmega 361987Rolf ThermanNJK
FIN-5786Ulla1,25SVX-372 MH1987Olli MäkinenHSK
L-5826Lady S1,08SVOne Off1984Jari PakkanenKPS
FIN-6146Helena1,21SVFinngulf 361988Olli HämäläinenMeri
FIN-6174Joy III1,20-VGuyline 3800 one off1987Sixten Bergström
GB-6351Filao1,21SVBeneteau First 35s71993Jani MeriRist
L-6490Carus1,04S-First 235 taittoköli1988Juhana Pulli / Kali APS
FIN-6505Cantana1,14SVSwan 361969Mikko KailaLLV
FIN-6581Ariana1,00SFJeanneau Eolia 251985Sirpa PöytälaaksoTamp
FIN-6700Odette1,29SVSwan 441 mod BK1979Mikko JuvaEPS
FIN-6806Karelia1,20SVBaltic 371982Jussi & Pekka ErholaEMK
FIN-6863Solveig1,16SVInferno 311989Jan RönnbackNJK
FIN-6913Bayonita1,33SVDynamic 431989Esa KonstiBS
L-6916Blanca1,16-VSwan 3877Olli NordenswanSaVk
FIN-6939Melinda1,00S-Sun Way 21 WKAri TurunenTePS
FIN-6943Festiente1,12SVBeneteau First 305s1987Ismo ja Johanna RellTAPS
FIN-7000Teknopump1,32SV1-tonnari1988Roger TuhkunenEPS
FIN-7150WILD ROSE1,12SVFinn Flyer 31 cr1981Jari HassinenTPS
FIN-7518Anni 1,08SVMaxi Fenix1986Päiviö PeltokorpiAKPS
FIN-7642Naviculare1,31SVFirst 45f51991Henri LindholmHSK
FIN-7818Willow1,22SVBaltic 391979Olli NuutilaSPS
L-7880Lady Lulu1,15SVPassad 381990Hans ja Johanna JohaSSJ
FIN-8003s/y Ellinora1,13SVElan 33 MH1991Mervi Liimatainen
FIN-8299FONTANA V1,28SVSwan 401994Pekka PaasikiviRPS
FIN-8348Fanni1,26SVElan 43Hannu HiitolaVVK
FIN-8362Sweet Lady1,24SVAbsolut 381993Kari SilénKK
FIN-8384Plattapus1,14SVNauticat 340 RS1987Hannu VartiainenJVS
FIN-8410Tiikelin Tassu1,09SVSunwind 3111990Harri LepistöVaVe
FIN-8429Blanco1,24SVSun Magic 441990Tuomas RiskiNJK
FIN-8622Senni1,19SVBavaria 371995Eero RiikonenKoPu
FIN-8639Magic box1,15S-T-751996Tuumas MikkolaNVK
FIN-8712Coomara1,30SVJoson 32 (mod)1996Janne BacklundSSJ
FIN-8782Blueship1,19SVFinngulf 33 mod1998Markku SilvonenJVS
FIN-8814Kirppu0,98S-One off1996Kari NurmiIHPS
FIN-8839Celavie1,21SVWind 3281997Kauko KanninenHeiP
FIN-8877Greyhound1,24SVDehler 36 db1990Timo Lattula & coVuoL
FIN-8891FREDEN FRÅN NAGU1,28SVSWAN 401997HARRY OLLILANSS
FIN-8917Simpukka II1,26SVMaxi 391988Heikki MartelaEMK
FIN-8951Eowyn1,22SVFinngulf 3351996Mikko PalkamaMe
FIN-90101,14SVGuy 33Vesa LaineenkareGK
FIN-9055Ananya1,21SVSwan 431973Felix & Torkel TallqNJK
FIN-9095Brynhilde1,18SVOne off1984Ronny BrännbackaWSF
FIN-9097Vaan1,37SVSwan 57RS1999Kalervo NieminenTPS
FIN-9130Fogeli1,27SVSirena 36 Stormfågel2000Pekka JärvinenKLV
SWE-9162Peer Gynt too1,38SVSwan 53 lång rigg1985Wilfred SimonsenClub
FIN-9174Malla1,23SVFinngulf 3352000Pentti NieminenJVS
FIN-9211Jasmina1,17SVMillennium 3112001Ahti SahiluotoLPS
FIN-9234Aquilon1,29SVAquila 112000Pekka MattilaESF
FIN-9237Chantal1,24SVMannerberg 312000Mikko SoininvaaraHSK
FIN-9272Oro Laura1,21SVSwan 411973Jarkko KorvenrantaVVK
FIN-9280C'est La Vie1,12-VBavaria 342000Björn ÖsterholmKive
FIN-9295Meri Kalhu II1,16SVElan 2952000Juha LukkariKoPu
FIN-9419Touch Down1,32SVIOR 2 Ton1984Hannu HiillosEPS
FIN-9430Nautilus1,16SVMillennium 3112000Risto KoiranenLPS
FIN-9449s/y Carelia1,19SVSwan 381975Heikki KontuniemiHSK
FIN-9479Karlo1,27SVMannerberg 342002Raimo RasanenLrPS
FIN-9610Samlau0,98S-GT Kryssare1986Sami LiponkoskiN
FIN-9640Sun äitis1,26SVMean Marine 321996Kari PietiläEPS
FIN-9681Carabilla III1,25SVDehler 34 DD2003Ralf Ramm-SchmidtNJK
FIN-9703Jasmiina1,24SVMannerberg 311999Mikko ToppilaKLV
FIN-9705Blux1,27SVFirst 36.72003Jari SelinEMK
FIN-9722Silke1,24SVElan 3622003Raimo KuorttiEMK
FIN-9729Christina1,37SVSweden Yachts 452003Robert StäuberHSK
FIN-9734Kristiina II1,17SVDehler 34 Top1992Juhani Laakso/Arja-LKotk
FIN-9812Zelda1,17SVBreehorn 371983Heikki MentulaMe
FIN-9925Belinda1,29SVBavaria 38 Match2003Martin StudeESF
FIN-9962ADIOS1,32SVX 1-ton (mod)1984George GebhardSPS
FIN-9963Célia1,05SFOne off1948Markku UimonenHSK
FIN-10068Pärlan1,28SVFinngulf 372005Kai VuorilehtoNJK
FIN-10109Tuulia1,18SVFirst 31.7 HR2005Hannu HäkkinenKoPu
FIN-10124Marionette1,15SVBeneteau Oceanis 323 Clipper2004Pekka TuomiVVK
FIN-10137Attjika1,11SFMeriristeilijä1961Vesa VirtanenBSS
FIN-10286Octapus1,35SVSwan 462006Tage BlombergWSF
FIN-10309Sawannah1,26SVSwan 421983Kari LaaksonenTPS
FIN-10350Branwyn1,31SFBavaria 50 Cruiser2006Magnus ErikssonNJK
FIN-10362Xantippa1,27SVX-362 Sport1995Rauli LeinoTPS
FIN-10421Morgana1,08SVSluuppi1967Antti EtelämäkiBSS
FIN-10481Alda1,28SVSwede 551977Juha-Pekka VuorinenTPS
FIN-10484Fever1,23SVWind 352006Ahti KotikoskiKNV
FIN-10486Violetta1,18SVDelphia 372006Harri PeltoniemiKLV
FIN-10491Izora1,17SVJeanneau Sun Odyssey 372000Raimo PiippoVVK
FIN-10492Silentio1,18SFBavaria 371995Lauri TaipaleHSK
FIN-10500Arajeta1,19SVSwan 381977Pekka NiemiHSS
FIN-10510Röiknesol1,22SVBavaria 39 Cr2006Jim RannilaVuoL
FIN-10546Capella1,24SVDehler 36 DB1991MeripartiolippukuntaKLV
FIN-10548S/Y Sheila1,20SVSwan 361988Olli PorkholmJVS
FIN-10568Rebella1,19SVOne-off1981Salomon KaukiainenSaVK
FIN-10569Belize af Breskens1,19SVBavaria 371995Esko SeppänenSaVK
FIN-10585Amelia1,28SVSwan 401996Pellervo ErkkiläEMK
FIN-10587Shangri-La1,31SVY402007Christer HelenelundBSS
SWE-10611GALATEA1,41SVSwan 482000Lars Ström (Ägarens TPS
FIN-10617Kaija1,26SVSun Odysseu 39i Performance2007Lasse KirmoEMK
SWE-10628Selma1,28SVSwan 401991Jahn WahlbäckClub
FIN-10652Seahorse II1,06-FBavaria 30 Cruiser2007Olli StanleyPiVe
FIN-10695Joriitta1,18SVDelphia 332007Jan TakolanderEPS
SWE-10719Engla1,25SVSwan 421979Kess SimmasgårdClub
FIN-10738Tigru1,37S-Flying Tiger 10M2007Olli SiikJVS
FIN-10765Paula1,21SVDufour 3852007Toni TuppurainenEM
FIN-10767Iguazu1,29SVX-372006Matti NieminenTuru
FIN-10772Iansa1,35SVElan 4102008Seppo HänninenHSK
FIN-10799AinoLiina1,16SVSun Odyssey 32i2007Tomi KorteBSS
FIN-10810FinnFUN1,23SVFinngulf 3312009Tom FinellESF
FIN-10817s/y Lugana1,23SVHanse 3502007Ilkka HellmanSVK
FIN-10895Saiola II1,31SVSalona 372008Kurt ErikssonNJK
FIN-10900Airsepex1,30SVArchambault A 352008Aatos KärkkäinenHSK
FIN-10917Jasnuri1,24SVBeneteau Oceanis 402008Martti KuivanenSP
FIN-10921Blackonred1,20-VHanse 3502008Kari HeliöKEVK
FIN-10926Auvo1,47S-Over 331996Jyri LehtinenHeip
FIN-10927Blue Cafè1,35SVFinn Flyer 362008Kimmo LautanenEPS
FIN-10931Juusiituu1,16-VFinngulf 36Juhani SorvaliLPS
FIN-10938Elina1,13SVDufour 3252007Ari KiiskiJVS
FIN-10950Serafina1,24SVSSR 395 Custom2008Teppo ValtonenLrPS
FIN-10968Grace1,07S-Ridas 771994Arne Tuhkunen KPS-
FIN-10979Our Serenity1,15SVBeneteau Oceanis 3232005Kai HotakainenTePS
FIN-11022Viuhutar1,42SVFinngulf 432009Juho MalmbergM
FIN-11036Xantus1,32SVX-412 MKIII2000Jonas GeustESF
FIN-11045s/y Panasonic1,32SVSalona 452005Hannu NiemeläHSK
FIN-11051SEILORI1,32SVBavaria 512009Erkki SalonenHSK
FIN-11052Iso-Onni1,23SVFinngulf 3312009Andreas HerdinaHSS
FIN-11059Gwinea1,08S-Delphia 28 Phila2006Panu TastAPS
FIN-11078AUDI Stronic1,26SVSalona 34 R2009Anders Brink/ co HanHSK
FIN-11082Silver Girl1,11SFSun Odyssey 29.21999Martti NiskaMeri
FIN-11104Punakone1,09S-Polaris1991Matti ValolahtiTaPS
FIN-11105Havsörnen1,17SVSweden Yachts 3401987Tomi HenttinenHSK
FIN-11126VVSG af Esbo1,36SVBeneteau First 402009Tero ViinikkaEPS
FIN-11133Viva1,20SVDehler 35 CWS1996Jori SaaristoKK
FIN-11139Excalibur1,34S-11 metre1991Team Excalibur / PetLrPs
FIN-11146Sunchaser1,21SVS&S Swan 431969Jorma EschnerNäsi
FIN-11147Ursula1,24SVSwan 44 / 0071972Jarmo PulkkinenHTPS
FIN-11151Picabo B1,13-VSwan 371970Pekka SeikkalaHSK
FIN-11161Susie X1,35SVXc 422010Esa KorkeelaSAVK
FIN-11169Think Pink1,13SVSun Odyssey 30i2009Timo TasalaKaaV
FIN-11180Altair1,26SVFirst 352010Henno LeinonenImPS
FIN-11181Tuulia 21,01S-Jeanneau Sun 20002008Timo KettunenN
FIN-111841,13SValpa 11.501976Tero VuorenalaSuom
FIN-11185Paradiseo1,18-VSwan 431969Antti IvaskaSSJ
FIN-11190PERLA1,30SVGrand Soleil 37B2007Mikko NieminenTPS
FIN-11219Spirit of Juniper1,32SVSeaquest RP 362005Ari KänsäkoskiMSVK
FIN-11250Gilda1,14SVSun Odyssey 30i Performance2010Heikki AlataloSVK
FIN-11262Mafiandra1,28SVJJ382005Christian BjörkbomEPS
FIN-11267Kaarina1,18SVHanse 3311998Tommi KangasahoHMVK
FIN-11285Aurelia1,12SVDufour 325 Grand Large2006Mikko HakanenN
FIN-11298Black Pearl1,23-VBavaria 44 AC2004Niko PalosuoEps
FIN-11301Vivace1,31SVFury 332011Karl-Johan FurustamBSS
FIN-11329Bella Del Mare1,37SVFIRST 40 CR2011Tapani SuraTPS
FIN-11358Leanca1,03SFStorebro Örnen1968Fredrik Östman & MarSSJ
FIN-11359Espirite1,16SVSun Odyssey 33i2011Rauno SoljaJPS
FIN-11361s/y Lilyan1,31SVHP10302011Benjamin NilssonESF
FIN-11363Aliida1,17SVJeanneau Sun Odussey 33 i2011Hannu JunttilaTehi
FIN-11369VindUngen1,34SVFinnFlyer 362012Paul EklundHSK
FIN-11391Amoriina1,26SVHanse 3752011Hannu TommolaLPS
FIN-11397Troy1,27SVBavaria 35 Match2005Joakim MajanderESF
FIN-11398Josefiina II1,17SVJeanneau Sun Odyssey 33i Perfo2011Janne PälvimäkiJVS
FIN-11407Stella Maria1,30SVElan 3502011Timo TommilaSSP
FIN-11413Sportina1,07S-Sportina 252007Pasi RaitolaAPS
FIN-11414Alexia1,27-FSun Odyssey 4092011Juha JärvinenSVK
FIN-11421Aorta1,24SVHanse 3552011Ville JaakonsaloEPS
FIN-11424Juselius1,16SVJeanneau Sun Odyssey 33i2011Juha-Pekka MöttönenJVS
FIN-11427Maria1,18SVHanse 3252011Ilpo EkqvistAPS
FIN-11430-1,18S-Skippi 7502010Jari KettunenKuoP
FIN-11440s/y Seela1,17SVHanse 3202009Kalle SivillKEVK
FIN-11449Busybody1,44SVXp 442012Pekka KauppiOM
FIN-11473Katarina1,23-VFlabria 402010Flabria Yachts Finla
FIN-11482Ajace tre1,14SVImpala 351974Olli KnihtiRPS
FIN-11485Angry Dog1,54S-Ysi2012Juha Miikkulainen / LPS
FIN-11487PEGASOS1,24SVSun Odyssey 3792012Toivakka HelenaVPS
FIN-11498Amante1,13SVDufour 325 Grand Large2010Tuomas HuikkoKLV
FIN-11509Elysia1,22SVElan 3102011Mika Tolvanen, JarkkHSK
FIN-11513quattro1,31SVSalona 382011Brink Consulting OyM
FIN-11517Matrix Titanium1,31SVOne-off2012Mikko MehtonenHSK
FIN-11518Nice1,11-VDufour 32 Classic1997juha poikolainenKVK
FIN-11523PEPPER III1,25SVSwan 441974Tommi UksilaHSS
FIN-11524Victoria1,30SVSwan 441 cruising1980janne kalliomäkiBsf
FIN-11525Flikk1,37SVArchambault A 40 RC2009Olof Rytövaara, AnniMere
FIN-11556NEO1,13S-Malbec 2402009Juha KärkkäinenTPS
SWE-12345WHO VALLEY1,42SVSwan 65 ketch1978Lars Ström (Ägarens TPS
FIN-13001Prospect of Whitby1,27SVIOR One Off1971Hanno NarjusTPS
FIN-13611Johanna1,19SVBavaria 36 Holiday1997Matti HassinenEPS
FIN-13801Dondo1,36SVArchambault A 402004Olof Rytövaara, AnniM
FIN-18844Tripla1,16SVMillennium 3112000Risto KelppeAPS
FIN-18881Stella1,30SVGrand Soleil 40C2002Jussi LaaksonenVMT
FIN-20037Sigmundx1,31SVX-372006Jarmo ValtoRiPS
FIN-20417Solaia1,24SVFinngulf 3312009Erik Björkenheim & JNJK
FIN-36101Alexandra af Runsala1,19SVSwan 361988Samuli SalanteräTuru
FIN-36155Aurora1,20SVSwan 361996Vesa VilkkiGK
FIN-37002Blue Jay1,16SVSwan 371970Matias RöyttäASS
FIN-40105CejuliX1,35SVX-402007Petri Jääskeläinen &EMK
FIN-43003Isadora 2.01,42SVFinngulf 432008Pekka, Jaripekka & JMP
FIN-43014Eleanor1,21SVSwan 43 S&S1969Teemu PenttiläLPS-
FIN-44721Woltti1,34SVBavaria 38 Match S2004Samuli LeistiHSK
FIN-45012Two Fast1,48SVSwan 45 [SD]2002Jaakko Olkkonen & KiEPS
FIN-47000THEIA1,34SVTSK 47 One Off Sloop2008Partiolpk Turun SiniPP-S
FIN-50260Xanthippe1,31SVBaltic 431987Tor LundströmHSK
FIN-55113Lady Christina1,38SVswan 551993Pentti ja Hannele KuÅSS
SWE-651004ICHI BAN1,53SVSwan 651 centerbordsköl1983Lars Ström (Ägarens TPS
267 todistusta© Harald, Mikko. Versio: 0.72