Syyskokous ja palkintojenjako torstaina 8.11.2018 Ravintola Blue Peterissä

 

 

Avomeripurjehtijat ry kutsuu kaikki jäsenensä  syyskokous- ja palkintojenjakotilaisuuteen torstaina 8.11.2018.

Tilaisuus alkaa kello 18:00. Osoite on Vattuniemen puistotie 1, Helsinki. Tilaisuudessa on Avomeripurjehtijoiden tarjoama ruokatarjoilu, joten riittävän tarjoilun varmistamiseksi pyydämme etukäteen ilmoittautumaan tapahtumaan täällä (linkki).

 

Illan ohjelma:

18:00 Syyskokous:

Avomeripurjehtijoiden hallituksen puheenjohtaja Heikki Räisänen alustaa tilaisuuden katsauksella Avomeripurjehtijoiden toimintaan.

Syyskokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat:

  • toimintasuunnitelma, tulo- ja menoarvio sekä liittymis- ja jäsenmaksun suuruus
  • valitaan hallituksen puheenjohtaja ja muut jäsenet sekä toiminnantarkastajat

Tarkempi agenda julkaistaan vielä ennen kokousta.

Mikäli yhdistyksen jäsen haluaa saada jonkin asian yhdistyksen syyskokouksen käsiteltäväksi, on hänen ilmoitettava siitä kirjallisesti hallitukselle niin hyvissä ajoin, että asia voidaan sisällyttää kokouskutsuun.

19:00 Esitelmä ja ruokailu

Arto Linnervuo, s/y Xtra Staerk, XP 44, kertoo Volvo Round Ireland Yacht Racesta, jossa he saavuttivat luokkavoiton.

20:00 Palkintojenjako

  • Kerrataan FINEST sarjan tulokset
  • Jaetaan North Sails Suomenlahti ranking-sarjan palkinnot
  • Arvotaan North Sails Suomenlahti ranking-sarjan pääpalkinto

Tulkaa mukaan koko venekunnan voimin!

Lopuksi vielä muistutuksena, nyt on viimeinen aika huolehtia vuoden 2018 rästissä olevista jäsen- ja mittakirjamaksuista. Edullisella jäsenmaksulla pääset jatkossakin nauttimaan Avomeripurjehtijoiden järjestämistä tapahtumista. Laskutusasioissa ota yhteyttä sihteeriin (info ät avomeripurjehtijat.org).

Bookmark the permalink.

Comments are closed