Baltic Offshore Week 2018

 

Kevyttuulinen Baltic Offshore Week on kisattu ja mestarit ovat selvillä.

ORC A Class Top 3 (18 boats):

  1. EESTI MEEDIA SAILING TEAM EST850 (One Off), Dago Jahtklubi, Sven Nuutmann, Juss Ojala, Kaarel Kruusmägi, Marek Harjak, Andres Juul, Mairold Metsaviir, Kristina Truuverk, Christopher Juul, Meelis Kosk – 11,2 p
  2. FORTE EST475 (X-41), Kalevi Jahtklubi, Tammo Otsasoo, Jaak Jõgi, Kalev Kaal, Martin Kaal, Indrek Rajangu, Ando Raud, Veiko Sepp, Kalev Vapper, Marko Nüüd, Meelis Nurk – 21,6 p
  3. RAMDATA FIN11611 (Salona 37), KLV,  Sakari Laulajainen, Anssi Ryökäs, Jutta Laulajainen, Enni Lehtonen, Sami Nuopponen, Mikael Lindberg, Sini Lind, Jari-Pekka Tiesmäki, Juuso Salmi, Julia Karjula – 22,6 p

ORC B Class Top 3 (20 boats):

  1. KATARIINA II EST646 (Arcona 340),  Pärnu Jahtklubi, Aivar Tuulberg, Lorenzo Bodini, Karl-Hannes Tagu, Peter Saraskin, August Luure, Kevin Grass, Henri Lepik, Jaan Akermann – 5,4 p
  2. MY CAR EST535 (X-35), Kalev Jahtklubi, Harles Liiv, Vahur Talv, Janno Hool, Raido Rebane, Ksenia Jemeljanova, Tomy Saaron, Margus Reimann, Riho Koost – 14,8 p
  3. DIRECTO EST998 (Italia 9.98), Kalevi Jahtklubi, Alar Volmer, Oleg Egipte, Vahur Nurm, Edward Ždanovitš, Aadu Vooglaid, Heiki Laanmets, Piret Veerus, Risto Laidla – 21,6 p

ORC C Class Top 3 (9 boats):

  1. PENELOPE FIN10605 (First 31.7), HSK, Perttu Rönkkö, Miika Kalliokari, Jussi Pekkarinen, Saara Sumiala, Oskari Vetriö, Jani Heino, Filip Store  – 7,2 p
  2. FUN FIRST FIN10317 (First 31.7), HSK, Markku Kotisalo, Heidi Haapanen, Lotta Muukkonen, Kate Piipari, Toni Pajari, Hannu Klliomaa, Josefina Alander, Pessi, Pursiainen, Josefina Alander – 7,4 p
  3. UHURU FIN10879 (First 31.7), HSK, Heikki Vesalainen, Joran Hasenson, Karolina Pohjanheimo, Jonna Westergren, Jannika Vesalainen, Antti Vesalainen, Antti Raininko – 7,8 p

 

Lisää tarinaa ja kuvia kisan virallisilla sivuilla balticoffshoreweek.org ja Facessa. Onnittelut kaikkille menestyjille!

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed