2012 – Henri Lloyd tulokset

HL tulokset ohessa ja datapankissa.

 

Henri Lloyd Race 2012

08/09/2012 – 08/09/2012

RACE RESULTS : 01 Class : ORC 1

Date : 08/09/2012 Start Time : 10:00:00 Distance : 30.3 Coefficient : 1 Constructed Course

Pos Sail nr. Yacht Owner Finish Time Elapsed T. Corrected T. Obs Points
1 FIN10927 Blue Café Kimmo Lautanen 14:09:34 04:09:34 00:00:00 1
2 FIN15476 Kind of Magic Ilmari Absetz 14:22:04 04:22:04 00:03:02 2
3 FIN10936 Speculator Ari Ojala 14:14:31 04:14:31 00:03:51 3
4 FIN11232 Nornan IX Gert Sundholm 14:24:36 04:24:36 00:07:42 4
5 FIN11369 VindUngen Palle Eklund 14:36:57 04:36:57 00:21:05 5
(c) Cyber Altura Crucero –   Version ORC 7.1 9GBC-KK9J Date : 08/09/2012       16:14:45


 

Henri Lloyd Race 2012

08/09/2012 – 08/09/2012

RACE RESULTS : 01 Class : ORC 2

Date : 08/09/2012 Start Time : 10:10:00 Distance : 30.3 Coefficient : 1 Constructed Course

Pos Sail nr. Yacht Owner Finish Time Elapsed T. Corrected T. Obs Points
1 FIN10810 FinnFUN Tom Finell 14:34:48 04:24:48 00:00:00 1
2 FIN14671 Arwen Joonas Sandholm 14:30:21 04:20:21 00:00:56 2
3 FIN11534 Xilia II Leif Nordström 14:32:56 04:22:56 00:02:31 3
4 FIN11134 Relax Matti Jaskari 14:36:28 04:26:28 00:05:14 4
5 FIN11078 Audi S tronic Hannu Niemelä 14:39:11 04:29:11 00:06:42 5
6 FIN11397 Troy Joakim Majander 14:33:15 04:23:15 00:09:09 6
7 FIN11540 Mimi Sergei Ridal 14:32:10 04:22:10 00:11:50 7
8 FIN10552 Jazz Eljas Saastamoinen 14:38:50 04:28:50 00:12:00 8
(c) Cyber Altura Crucero –   Version ORC 7.1 9GBC-KK9J Date : 08/09/2012       16:16:05

 

Henri Lloyd Race 2012

08/09/2012 – 08/09/2012

RACE RESULTS : 01 Class : ORC 3

Date : 08/09/2012 Start Time : 10:20:00 Distance : 30.3 Coefficient : 1 Constructed Course

Pos Sail nr. Yacht Owner Finish Time Elapsed T. Corrected T. Obs Points
1 FIN10314 Ilmarinen Pauli Wetterstrand 14:41:49 04:21:49 00:00:00 1
2 FIN18905 Aalto Capital Pekka Halonen 14:43:55 04:23:55 00:00:08 2
3 FIN10434 Alexia Staffan Eriksson 14:45:52 04:25:52 00:02:57 3
4 FIN2847 LOW Juhani Railo 15:06:26 04:46:26 00:04:15 4
5 FIN107 TARANTELLA II Leif Ramm-Schmidt 14:59:20 04:39:20 00:04:55 5
6 FIN2641 Raita II Matti Latvalahti 15:07:55 04:47:55 00:06:33 6
7 FIN9858 MERINNA Jyrki Santaholma 15:03:43 04:43:43 00:08:38 7
8 FIN12332 Xelina Nils Rostedt 14:54:42 04:34:42 00:12:10 8
9 FIN11404 Ingen Vinner Marko Unhola 14:56:31 04:36:31 00:16:08 9
10 FIN9938 NAUTI N’ NOLLA Heikki Räisänen 15:06:52 04:46:52 00:24:56 10
11 FIN11509 Elysia Marko Vannas DNC 13
11 FIN134 Lutfisk Olavi Hakola DNC 13
(c) Cyber Altura Crucero –   Version ORC 7.1 9GBC-KK9J Date : 08/09/2012       16:17:15

Bookmark the permalink.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *