2012 – WB race korjatut tulokset

Webarin tulokset datapankissa ja koottuna alla (korjaus 2-luokan tuloksiin). Haastavissa olosuhteissa voiton veivät Audit isoissa luokissa (Samuli Leisti X-35llä ja Jani Lehti Salonalla) ja pienessä luokassa uusi nimi Nils Rostedt, joskin tuttu venetyyppi (X-332 Xelina).

 

WB-Sails Round The Buoys

03/06/2012 – 03/06/2012

GENERAL RESULTS Class : ORC 1

Pos Sail nr. Yacht Owner Club Type 1 2 3 Points
1 FIN210 Ultra Samuli Leisti HSK X-35 OD 5.7 0 0 5.7
2 FIN68 Xini Freedom Martin Estlander NJK X-41 0 3 3 6
3 FIN10927 Blue Café Kimmo Lautanen EPS Finnflyer 36 3 5.7 8 16.7
4 FIN9665 LUNA HARRI ROSCHIER EMK FINNGULF 46 10 10 5.7 25.7
5 FIN11514 AUDI connect Teemu Kekkonen SKK XP-38 13 8 10 31
6 FIN11232 Nornan IX Gert Sundholm NJK Finnflyer 34 16 11.7 11.7 39.4
7 FIN19 Normet Aaro Cantell HSK X-41 8 13 19
DNS
40
8 FIN100 AQUAMARINE Kalle Luoto ESF ARCONA 400 15 16 13 44
9 FIN44 Laura X AMP Sailing EPS X-35 OD 11.7 14 19
DNS
44.7
10 FIN11381 Ipanema Kim Lindroos HSS J/109 14 15 19
DNS
48
11 FIN15476 Kind of Magic Ilmari Absetz RTM IMX-38 17 18 14 49
12 FIN11036 Xantus Jonas Geust ESF X-412 MK3 NORMKEE 18 17 19
DNS
54
(c) Cyber Altura Crucero –   Version ORC 7.1 9GBC-KK9J Date : 03/06/2012       23:09:16

 


 

WB-Sails Round The Buoys

03/06/2012 – 03/06/2012

GENERAL RESULTS Class : ORC 2

Pos Sail nr. Yacht Owner Club Type 1 2 3 Points
1 FIN11513 Quattro Jani Lehti M Salona 38 BK 5.7 14 0 19.7
2 FIN10810 FinnFUN Tom Finell ESF Finngulf 331 8 5.7 8 21.7
3 FIN11134 Relax Matti Jaskari TP X-34 19
OCS
0 5.7 24.7
4 FIN11534 Xilia II Leif Nordström HUS X-34 3 16 10 29
5 FIN10094 STELLA VESA SÄRKIKANGAS HTPS FINNGULF 37 0 13 19
DNS
32
6 FIN11397 Troy Joakim Majander ESF Bavaria 35 Match 11.7 3 19
DNS
33.7
7 FIN8856 RAMDATA SAKARI LAULAJAINEN KLV DEHLER 33 CLASSIC 10 15 12.35 37.35
8 FIN11399 Neverita Jukka Nieminen EPS Salona 37 19
OCS
19
OCS
3 41
9 FIN11078 Audi S tronic Hannu Niemelä HSK Salona 34 19
DNS
8 14 41
10 FIN14671 Arwen Joonas Sandholm MP FIRST 36.7 14 10 19
OCS
43
11 FIN10798 Sonja 3 Kai Lindgren RPS X-34 19
DNF
11.7 12.35 43.05
12 FIN11034 CASPER HENRIK ANDERSSON HSK DEHLER 34 SV 13 17 19
OCS
49
(c) Cyber Altura Crucero –   Version ORC 7.1 9GBC-KK9J Date : 04/06/2012       12:35:43

 


 

WB-Sails Round The Buoys

03/06/2012 – 03/06/2012

GENERAL RESULTS Class : ORC 3

Pos Sail nr. Yacht Owner Club Type 1 2 3 Points
1 FIN12332 Xelina Nils Rostedt ESF X-332 18 0 0 18
2 FIN9661 ASTRAIA JUSSI PIETINALHO ESS EF 34 5.7 8 8 21.7
3 FIN107 TARANTELLA II LEIF RAMM-SCHMIDT NJK SWAN 37 NORM 3 17 5.7 25.7
4 FIN10434 Alexia Staffan Eriksson NJK X-332 0 3 28
OCS
31
5 FIN2847 LOW JUHANI RAILO HSK SIESTA 32 13 5.7 14 32.7
6 FIN6863 Solveig Jan Rönnback NJK INFERNO 31 16 15 3 34
7 FIN8979 Valkyrian IV Teddy Weber ESF RONDO 15 10 10 35
8 FIN10605 Penelope Perttu Rönkkö HSK FIRST 31.7 17 13 11.7 41.7
9 FIN9858 MERINNA JYRKI SANTAHOLMA M ELAN 31 14 11.7 19 44.7
10 FIN10969 KumiTursas Jussi Heikonen YVK FIRST 31.7 8 18 20 46
11 FIN10314 ILMARINEN PAULI WETTERSTRAND KLV DUFOUR 34 11.7 14 28
DNS
53.7
12 FIN10380 Lutra Lutra Petri Mustonen HSK FIRST 31.7 22 23 13 58
13 FIN18905 Aalto Capital Pekka Halonen KoPu X-332 10 22 28
OCS
60
14 FIN10468 Melisande Eero Lehmijoki HSK FIRST 31.7 21 24 16 61
15 FIN11509 Elysia Marko Vannas HSK Elan 310 2.15 25 16 21 62
16 FIN10103 MISS PIGGY JUHA RIIKONEN KLV FIRST 31.7 23 25 15 63
17 FIN9938 NAUTI N’ NOLLA HEIKKI RÄISÄNEN HSK X-332 19 27 17 63
18 FIN10317 FUN FIRST Markku Kotisalo HSK FIRST 31.7 26 19 18 63
19 FIN134 Lutfisk Olavi Hakola HSK FARR PLATU 25 20 21 28
DNS
69
20 FIN10879 Uhuru Heikki Vesalainen HSK FIRST 31.7 28
OCS
20 28
DNS
76
21 FIN5786 Ulla Olli Mäkinen HSK X-372 24 26 28
DNS
78
(c) Cyber Altura Crucero –   Version ORC 7.1 9GBC-KK9J Date : 03/06/2012       23:10:49

 


Bookmark the permalink.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *