Keisari BOW 2009 – Results after racing day 2

Please find below results after the second racing day, where two W/L races (Race 2 and 3) and the Inshore Race (Race 4) were sailed.


 ORCi 1

Race 1 Long Offshore
ORCi 1

Date : 27/07/09

Distance : 124.8

Coefficient : 1.40

Scoring System Constructed Course Performance Curve

 

Pos

Sail nr.

Yacht

Owner

Class

Finish Time

Elapsed Time

Corr. Time

Obs

Points

1

FIN17575

LEXUS

JANI LEHTI

C 1

+01:12:16:55

17:56:55

17:56:55

  

1.05

2

EST550

AUDI SPORT

JUSS OJALA

C 1

+01:12:38:58

18:18:58

18:18:48

  

2.80

3

EST475

FORTE

JAAG JOGI

C 1

+01:12:34:22

18:14:22

18:23:47

  

4.20

4

EST499

PREMIUM

PRIIT TAMMEM?GI

C 1

+01:13:05:27

18:45:27

18:55:45

  

5.60

5

FIN10927

BLUE CAF?

KIMMO LAUTANEN

C 1

+01:13:58:25

19:38:25

19:06:07

  

7.00

6

FIN9913

XAVIAR

LAURI LUNDSTR?M

C 1

+01:14:35:45

20:15:45

19:55:34

  

8.40

7

LAT430

GALAXY

ALEKSANDRS KRJACEKS

C 1

+01:15:01:33

20:41:33

20:21:12

  

9.80

8

EST299

LADY BIRD

JAANUS TAGU

C 1

  

  

  

DNF

12.60

 

Race 2 W/L
ORCi 1

Date : 29/07/09

Distance : 9.4

Coefficient : 1.00

Scoring System Constructed Course Performance Curve

 

Pos

Sail nr.

Yacht

Owner

Class

Finish Time

Elapsed Time

Corr. Time

Obs

Points

1

FIN17575

LEXUS

JANI LEHTI

C 1

12:36:09

01:36:09

01:36:09

  

0.75

2

FIN10927

BLUE CAFÉ

KIMMO LAUTANEN

C 1

12:42:14

01:42:14

01:39:29

  

2.00

3

EST475

FORTE

JAAG JOGI

C 1

12:38:12

01:38:12

01:39:36

  

3.00

4

EST499

PREMIUM

PRIIT TAMMEMÄGI

C 1

12:38:45

01:38:45

01:40:03

  

4.00

5

EST299

LADY BIRD

JAANUS TAGU

C 1

12:40:21

01:40:21

01:40:08

  

5.00

6

FIN9913

XAVIAR

LAURI LUNDSTRÖM

C 1

12:43:43

01:43:43

01:42:26

  

6.00

7

LAT430

GALAXY

ALEKSANDRS KRJACEKS

C 1

12:49:00

01:49:00

01:46:06

  

7.00

8

EST550

AUDI SPORT

JUSS OJALA

C 1

  

  

  

DNF

9.00

 Race 3 W/L
ORCi 1

Date : 29/07/09

Distance : 9.4

Coefficient : 1.00

Scoring System Constructed Course Performance Curve

 

Pos

Sail nr.

Yacht

Owner

Class

Finish Time

Elapsed Time

Corr. Time

Obs

Points

1

EST499

PREMIUM

PRIIT TAMMEMÄGI

C 1

14:43:37

01:28:37

01:28:48

  

0.75

2

EST550

AUDI SPORT

JUSS OJALA

C 1

14:44:25

01:29:25

01:28:56

  

2.00

3

FIN17575

LEXUS

JANI LEHTI

C 1

14:44:13

01:29:13

01:29:13

  

3.00

4

EST299

LADY BIRD

JAANUS TAGU

C 1

14:45:04

01:30:04

01:29:14

  

4.00

5

EST475

FORTE

JAAG JOGI

C 1

14:44:00

01:29:00

01:29:26

  

5.00

6

FIN10927

BLUE CAFÉ

KIMMO LAUTANEN

C 1

14:49:44

01:34:44

01:31:29

  

6.00

7

FIN9913

XAVIAR

LAURI LUNDSTRÖM

C 1

14:48:28

01:33:28

01:32:41

  

7.00

8

LAT430

GALAXY

ALEKSANDRS KRJACEKS

C 1

14:55:00

01:40:00

01:37:24

  

8.00

Race 4 Inshore Race
ORCi 1

Date : 29/07/09

Distance : 11.9

Coefficient : 1.20

Scoring System Constructed Course Performance Curve

 

Pos

Sail nr.

Yacht

Owner

Class

Finish Time

Elapsed Time

Corr. Time

Obs

Points

1

FIN17575

LEXUS

JANI LEHTI

C 1

16:56:17

01:51:17

01:51:17

  

0.90

2

EST475

FORTE

JAAG JOGI

C 1

16:56:06

01:51:06

01:51:36

  

2.40

3

EST550

AUDI SPORT

JUSS OJALA

C 1

16:57:23

01:52:23

01:51:49

  

3.60

4

EST299

LADY BIRD

JAANUS TAGU

C 1

16:58:14

01:53:14

01:52:11

  

4.80

5

FIN10927

BLUE CAFÉ

KIMMO LAUTANEN

C 1

17:02:45

01:57:45

01:53:40

  

6.00

6

FIN9913

XAVIAR

LAURI LUNDSTRÖM

C 1

17:00:23

01:55:23

01:54:17

  

7.20

7

LAT430

GALAXY

ALEKSANDRS KRJACEKS

C 1

17:07:29

02:02:29

01:59:09

  

8.40

8

EST499

PREMIUM

PRIIT TAMMEMÄGI

C 1

  

  

  

DSQ

10.80

 ORCi 1 General standing

Pos

Sail nr.

Yacht

Owner

Club

Type

Designer

Class

1

2

3

4

Points

1

FIN17575

LEXUS

JANI LEHTI

M

GRAND SOLEIL 42R0

BOTIN-CARKEEK

C 1

1.05

0.75

3.00

0.9

5.70

2

EST475

FORTE

JAAG JOGI

ESS Kalev JK

X-41

JEPPESEN

C 1

4.20

3.00

5.00

2.40

14.60

3

EST550

AUDI SPORT

JUSS OJALA

Yachtclub: DAG

GRAND SOLEIL 42 R

BOTIN-CARKEEK

C 1

2.80

9.00

2.00

3.60

17.40

4

FIN10927

BLUE CAFÉ

KIMMO LAUTANEN

EPS

Finnflyer 36

Kamu Strahlmann

C 1

5.60

2.00

6.00

6.00

19.60

5

EST299

LADY BIRD

JAANUS TAGU

P„rnu JK

AKTON 395

LUTRA DESIGN

C 1

12.60

5.00

4.00

4.80

26.40

6

FIN9913

XAVIAR

LAURI LUNDSTRÖM

BS

X-43

NIELS JEPPESEN

C 1

7.00

6.00

7.00

7.20

27.20

7

EST499

PREMIUM

PRIIT TAMMEMÄGI

ESS Kalev JK

X-41

JEPPESEN

C 1

12.60

4.00

0.75

10.80

28.15

8

LAT430

GALAXY

ALEKSANDRS KRJACEKS

Jurmala, Latvia

X-43

JEPPESEN

C 1

8.40

7.00

8.00

8.40

31.80


ORCi 2

Race 1 Long Offshore
ORCi2

Date : 27/07/09

Distance : 109.4

Coefficient : 1.40

Scoring System Constructed Course Performance Curve

 

Pos

Sail nr.

Yacht

Owner

Class

Finish Time

Elapsed Time

Corr. Time

Obs

Points

1

FIN13001

PROSPECT OF WHITBY

HANNO NARJUS

C 2

+01:12:32:32

18:22:32

15:30:18

  

1.40

2

FIN9627

NERISSA

PEKKA LAULAJAINEN

C 2

+01:12:31:35

18:21:35

15:39:58

  

2.80

3

FIN10362

XANTIPPA

RAULI LEINO

C 2

+01:12:41:36

18:31:36

15:43:23

  

4.20

4

EST407

SILVA

IMRE MARMOR

C 2

+01:12:22:11

18:12:11

15:48:43

  

5.60

5

EST494

DEJA VU

KALLE LUKK

C 2

+01:13:05:11

18:55:11

15:56:31

  

7.00

6

EST477

EVELYN III

SVEN HEIL

C 2

+01:13:05:41

18:55:41

15:56:46

  

8.40

7

FIN8856

RAMDATA

SAKARI LAULAJAINEN

C 2

+01:13:13:01

19:03:01

15:59:43

  

9.80

8

FIN11534

XILIA II

LEIF NORDSTR?M

C 2

+01:13:04:59

18:54:59

16:07:34

  

11.20

9

FIN10094

STELLA

VESA S?RKIKANGAS

C 2

+01:12:35:45

18:25:45

16:10:34

  

12.60

10

FIN9335

JUMPIN’ JACK FLASH

JUHA KORHONEN

C 2

+01:13:06:27

18:56:27

16:14:51

  

14.00

11

EST545

RED DREAM

TANEL KURS

C 2

+01:13:08:53

18:58:53

16:35:49

  

15.40

12

FIN11034

CASPER

HENRIK ANDERSSON

C 2

  

  

  

DNF

18.20

 

Race 2 W/L
ORCi 2

Date : 29/07/09

Distance : 6.3

Coefficient : 1.00

Scoring System Constructed Course Performance Curve

 

Pos

Sail nr.

Yacht

Owner

Class

Finish Time

Elapsed Time

Corr. Time

Obs

Points

1

FIN9627

NERISSA

PEKKA LAULAJAINEN

C 2

12:33:15

01:13:15

01:06:21

  

0.75

2

FIN10362

XANTIPPA

RAULI LEINO

C 2

12:33:53

01:13:53

01:07:28

  

2.00

3

EST477

EVELYN III

SVEN HEIL

C 2

12:34:23

01:14:23

01:07:29

  

3.00

4

EST494

DEJA VU

KALLE LUKK

C 2

12:34:55

01:14:55

01:08:05

  

4.00

5

EST407

SILVA

IMRE MARMOR

C 2

12:32:54

01:12:54

01:08:28

  

5.00

6

FIN13001

PROSPECT OF WHITBY

HANNO NARJUS

C 2

12:36:19

01:16:19

01:08:29

  

6.00

7

FIN10094

STELLA

VESA SÄRKIKANGAS

C 2

12:33:23

01:13:23

01:08:45

  

7.00

8

FIN11534

XILIA II

LEIF NORDSTRÖM

C 2

12:35:48

01:15:48

01:09:02

  

8.00

9

FIN9335

JUMPIN’ JACK FLASH

JUHA KORHONEN

C 2

12:35:39

01:15:39

01:09:29

  

9.00

10

FIN8856

RAMDATA

SAKARI LAULAJAINEN

C 2

12:37:35

01:17:35

01:09:41

  

10.00

11

EST545

RED DREAM

TANEL KURS

C 2

12:37:22

01:17:22

01:12:09

  

11.00

12

FIN11034

CASPER

HENRIK ANDERSSON

C 2

  

  

  

DNS

13.00

 

Race 3 W/L
ORCi 2

Date : 29/07/09

Distance : 6.3

Coefficient : 1.00

Scoring System Constructed Course Performance Curve

 

Pos

Sail nr.

Yacht

Owner

Class

Finish Time

Elapsed Time

Corr. Time

Obs

Points

1

FIN10362

XANTIPPA

RAULI LEINO

C 2

14:24:03

01:04:03

00:57:55

  

0.75

2

FIN13001

PROSPECT OF WHITBY

HANNO NARJUS

C 2

14:26:50

01:06:50

00:59:57

  

2.00

3

FIN11534

XILIA II

LEIF NORDSTRÖM

C 2

14:27:38

01:07:38

01:01:17

  

3.00

4

FIN9627

NERISSA

PEKKA LAULAJAINEN

C 2

14:27:05

01:07:05

01:01:26

  

4.00

5

EST477

EVELYN III

SVEN HEIL

C 2

14:28:08

01:08:08

01:01:36

  

5.00

6

EST407

SILVA

IMRE MARMOR

C 2

14:26:01

01:06:01

01:01:41

  

6.00

7

EST494

DEJA VU

KALLE LUKK

C 2

14:27:57

01:07:57

01:01:43

  

7.00

8

FIN9335

JUMPIN’ JACK FLASH

JUHA KORHONEN

C 2

14:27:53

01:07:53

01:02:09

  

8.00

9

FIN8856

RAMDATA

SAKARI LAULAJAINEN

C 2

14:29:35

01:09:35

01:02:23

  

9.00

10

EST545

RED DREAM

TANEL KURS

C 2

14:30:35

01:10:35

01:05:29

  

10.00

11

FIN11034

CASPER

HENRIK ANDERSSON

C 2

  

  

  

DNS

13.00

12

FIN10094

STELLA

VESA SÄRKIKANGAS

C 2

  

  

  

RAF

13.00

 

Race 4 Inshore
ORCi 2

Date : 29/07/09

Distance : 11.9

Coefficient : 1.20

Scoring System Constructed Course Performance Curve

 

Pos

Sail nr.

Yacht

Owner

Class

Finish Time

Elapsed Time

Corr. Time

Obs

Points

1

FIN13001

PROSPECT OF WHITBY

HANNO NARJUS

C 2

17:22:08

02:02:08

01:49:18

  

0.90

2

FIN10362

XANTIPPA

RAULI LEINO

C 2

17:21:40

02:01:40

01:50:16

  

2.40

3

FIN11534

XILIA II

LEIF NORDSTRÖM

C 2

17:23:56

02:03:56

01:52:04

  

3.60

4

EST477

EVELYN III

SVEN HEIL

C 2

17:24:57

02:04:57

01:52:41

  

4.80

5

FIN10094

STELLA

VESA SÄRKIKANGAS

C 2

17:22:01

02:02:01

01:53:52

  

6.00

6

FIN9627

NERISSA

PEKKA LAULAJAINEN

C 2

17:24:46

02:04:46

01:54:07

  

7.20

7

EST494

DEJA VU

KALLE LUKK

C 2

17:25:57

02:05:57

01:54:11

  

8.40

8

FIN9335

JUMPIN’ JACK FLASH

JUHA KORHONEN

C 2

17:25:07

02:05:07

01:54:16

  

9.60

9

FIN8856

RAMDATA

SAKARI LAULAJAINEN

C 2

17:27:52

02:07:52

01:54:25

  

10.80

10

EST407

SILVA

IMRE MARMOR

C 2

17:23:18

02:03:18

01:55:06

  

12.00

11

EST545

RED DREAM

TANEL KURS

C 2

17:27:37

02:07:37

01:57:57

  

13.20

12

FIN11034

CASPER

HENRIK ANDERSSON

C 2

  

  

  

DNS

15.60

 

 ORCi 2 General standing

Pos

Sail nr.

Yacht

Owner

Club

Type

Designer

Class

1

2

3

4

Points

1

FIN10362

XANTIPPA

RAULI LEINO

TPS

X-362 SPORT

NIELS JEPPESEN

C 2

4.20

2.00

0.75

2.40

9.35

2

FIN13001

PROSPECT OF WHITBY

HANNO NARJUS

TPS

S & S 44

S & S

C 2

1.05

6.00

2.00

0.90

9.95

3

FIN9627

NERISSA

PEKKA LAULAJAINEN

Me

DUFOUR 40

FELCI YACHTS

C 2

2.80

0.75

4.00

7.20

14.75

4

EST477

EVELYN III

SVEN HEIL

ESS Kalev JK

First 34.7

Farr

C 2

8.40

3.00

5.00

4.80

21.20

5

FIN11534

XILIA II

LEIF NORDSTRÖM

HUS

X-34

JEPPESEN

C 2

11.20

8.00

3.00

3.60

25.80

6

EST494

DEJA VU

KALLE LUKK

ESS Kalev JK

First 34.7

Farr

C 2

7.00

4.00

7.00

8.40

26.40

7

EST407

SILVA

IMRE MARMOR

ESS Kalev JK

First 36.7

B.Farr

C 2

5.60

5.00

6.00

12.00

28.60

8

FIN10094

STELLA

VESA SÄRKIKANGAS

HTPS

FINNGULF 37

K STRAHLMAN

C 2

12.60

7.00

13.00

6.00

38.60

9

FIN8856

RAMDATA

SAKARI LAULAJAINEN

KLV

DEHLER 33 CLASSIC

JUDEL & VROLIJK

C 2

9.80

10.00

9.00

10.80

39.60

10

FIN9335

JUMPIN’ JACK FLASH

JUHA KORHONEN

BSF

J-35

JOHNSTONE

C 2

14.00

9.00

8.00

9.60

40.60

11

EST545

RED DREAM

TANEL KURS

ESS Kalev JK

DEHLER 34

Simonis-Voogd

C 2

15.40

11.00

10.00

13.20

49.60

12

FIN11034

CASPER

HENRIK ANDERSSON

HSK

DEHLER 34 SV

SIMONIS-VOOGD

C 2

18.20

13.00

13.00

15.60

59.80

 
ORCi 3

Race 1 Long Offshore
ORCi 3

Date : 27/07/09

Distance : 109.4  

Coefficient : 1.40  

Scoring System Constructed Course Performance Curve  

 

Pos 

Sail nr.  

Yacht  

Owner  

Class 

Finish Time  

Elapsed Time

Corr. Time

Obs

Points

1

FIN7540

DAT WOR ET

ESA MACH

C 3

+01:13:08:49

19:08:49

15:47:59

  

1.05

2

FIN10810

FINNFUN

TOM FINELL

C 3

+01:13:06:21

19:06:21

15:57:12

  

2.80

3

FIN9858

MERINNA

JYRKI SANTAHOLMA

C 3

+01:14:15:01

20:15:01

16:03:28

  

4.20

4

FIN9286

EBNEGEA

JOAKIM MAJANDER

C 3

+01:14:53:53

20:53:53

16:05:04

  

5.60

5

FIN9661

ASTRAIA

JUSSI PIETINALHO

C 3

+01:13:34:31

19:34:31

16:09:08

  

7.00

6

FIN9938

NAUTI N’ NOLLA

HEIKKI RÄISÄNEN

C 3

+01:13:49:00

19:49:00

16:15:01

  

8.40

7

FIN18905

PHOENIX

PEKKA HALONEN

C 3

+01:13:57:27

19:57:27

16:20:28

  

9.80

8

FIN2479

XANTHE

SAMI PENTTILÄ

C 3

+01:14:50:40

20:50:40

16:20:41

  

11.20

9

FIN10332

X2

JUKKA ROUHIAINEN

C 3

+01:14:03:04

20:03:04

16:33:16

  

12.60

10

FIN10103

MISS PIGGY

JUHA RIIKONEN

C 3

+01:15:14:01

21:14:01

17:10:39

  

14.00

11

FIN107

TARANTELLA II

LEIF RAMM-SCHMIDT

C 3

  

  

  

DSQ

16.80

 

Race 2 W/L
ORCi 3

Date : 29/07/09

Distance : 6.3

Coefficient : 1.00

Scoring System Constructed Course Performance Curve

 

Pos

Sail nr.

Yacht

Owner

Class

Finish Time

Elapsed Time

Corr. Time

Obs

Points

1

FIN9661

ASTRAIA

JUSSI PIETINALHO

C 3

12:40:16

01:15:16

01:06:11

  

0.75

2

FIN7540

DAT WOR ET

ESA MACH

C 3

12:39:59

01:14:59

01:06:25

  

2.00

3

FIN107

TARANTELLA II

LEIF RAMM-SCHMIDT

C 3

12:43:40

01:18:40

01:06:34

  

3.00

4

FIN9286

EBNEGEA

JOAKIM MAJANDER

C 3

12:46:39

01:21:39

01:07:25

  

4.00

5

FIN9858

MERINNA

JYRKI SANTAHOLMA

C 3

12:44:07

01:19:07

01:07:44

  

5.00

6

FIN2479

XANTHE

SAMI PENTTILÄ

C 3

12:45:34

01:20:34

01:08:06

  

6.00

7

FIN10810

FINNFUN

TOM FINELL

C 3

12:41:13

01:16:13

01:08:14

  

7.00

8

FIN9938

NAUTI N’ NOLLA

HEIKKI RÄISÄNEN

C 3

12:43:47

01:18:47

01:09:12

  

8.00

9

FIN18905

PHOENIX

PEKKA HALONEN

C 3

12:45:52

01:20:52

01:10:56

  

9.00

10

FIN10332

X2

JUKKA ROUHIAINEN

C 3

12:45:45

01:20:45

01:11:23

  

10.00

11

FIN10103

MISS PIGGY

JUHA RIIKONEN

C 3

12:48:13

01:23:13

01:12:00

  

11.00

 

Race 3 W/L
ORCi 3

Date : 29/07/09

Distance : 6.3

Coefficient : 1.00

Scoring System Constructed Course Performance Curve

 

Pos

Sail nr.

Yacht

Owner

Class

Finish Time

Elapsed Time

Corr. Time

Obs

Points

1

FIN107

TARANTELLA II

LEIF RAMM-SCHMIDT

C 3

14:32:40

01:07:40

00:56:28

  

0.75

2

FIN9286

EBNEGEA

JOAKIM MAJANDER

C 3

14:37:09

01:12:09

00:58:40

  

2.00

3

FIN9661

ASTRAIA

JUSSI PIETINALHO

C 3

14:31:51

01:06:51

00:58:51

  

3.00

4

FIN9858

MERINNA

JYRKI SANTAHOLMA

C 3

14:34:17

01:09:17

00:59:19

  

4.00

5

FIN7540

DAT WOR ET

ESA MACH

C 3

14:32:27

01:07:27

00:59:22

  

5.00

6

FIN10810

FINNFUN

TOM FINELL

C 3

14:32:28

01:07:28

00:59:59

  

6.00

7

FIN2479

XANTHE

SAMI PENTTILÄ

C 3

14:37:36

01:12:36

01:00:31

  

7.00

8

FIN18905

PHOENIX

PEKKA HALONEN

C 3

14:35:25

01:10:25

01:01:42

  

8.00

9

FIN9938

NAUTI N’ NOLLA

HEIKKI RÄISÄNEN

C 3

14:36:12

01:11:12

01:02:31

  

9.00

10

FIN10332

X2

JUKKA ROUHIAINEN

C 3

14:36:43

01:11:43

01:03:12

  

10.00

11

FIN10103

MISS PIGGY

JUHA RIIKONEN

C 3

14:38:54

01:13:54

01:04:14

  

11.00

Race 4 Inshore
ORCi 3

Date : 29/07/09

Distance : 11.9

Coefficient : 1.20

Scoring System Constructed Course Performance Curve

 

Pos

Sail nr.

Yacht

Owner

Class

Finish Time

Elapsed Time

Corr. Time

Obs

Points

1

FIN107

TARANTELLA II

LEIF RAMM-SCHMIDT

C 3

17:34:09

02:09:09

01:48:15

  

0.90

2

FIN7540

DAT WOR ET

ESA MACH

C 3

17:31:39

02:06:39

01:51:39

  

2.40

3

FIN10810

FINNFUN

TOM FINELL

C 3

17:31:13

02:06:13

01:52:14

  

3.60

4

FIN9858

MERINNA

JYRKI SANTAHOLMA

C 3

17:36:25

02:11:25

01:52:34

  

4.80

5

FIN9286

EBNEGEA

JOAKIM MAJANDER

C 3

17:42:50

02:17:50

01:52:44

  

6.00

6

FIN9661

ASTRAIA

JUSSI PIETINALHO

C 3

17:33:06

02:08:06

01:52:47

  

7.20

7

FIN2479

XANTHE

SAMI PENTTILÄ

C 3

17:40:50

02:15:50

01:53:25

  

8.40

8

FIN9938

NAUTI N’ NOLLA

HEIKKI RÄISÄNEN

C 3

17:36:54

02:11:54

01:55:39

  

9.60

9

FIN18905

PHOENIX

PEKKA HALONEN

C 3

17:37:34

02:12:34

01:56:05

  

10.80

10

FIN10332

X2

JUKKA ROUHIAINEN

C 3

17:37:03

02:12:03

01:56:11

  

12.00

11

FIN10103

MISS PIGGY

JUHA RIIKONEN

C 3

17:44:55

02:19:55

02:01:10

  

13.20


ORCi 3 General standing

Pos

Sail nr.

Yacht

Owner

Club

Type

Designer

Class

1

2

3

4

Points

1

FIN7540

DAT WOR ET

ESA MACH

ASS

X-332

NIELS JEPPESEN

C 3

1.05

2.00

5.00

2.40

10.45

2

FIN9286

EBNEGEA

JOAKIM MAJANDER

ESF

TEMPO

JUSSI MANNERBERG

C 3

5.60

4.00

2.00

6.00

17.60

3

FIN9661

ASTRAIA

JUSSI PIETINALHO

ESS

EF 34

STRAHLMANN

C 3

7.00

0.75

3.00

7.20

17.95

4

FIN9858

MERINNA

JYRKI SANTAHOLMA

M

ELAN 31

HUMPREYS

C 3

4.20

5.00

4.00

4.80

18.00

5

FIN10810

FINNFUN

TOM FINELL

ESF

FINNGULF 331

KAMU STRAHLMANN

C 3

2.80

7.00

6.00

3.60

19.40

6

FIN107

TARANTELLA II

LEIF RAMM-SCHMIDT

NJK

SWAN 37 NORM

SPARKMAN&STEPHEN

C 3

16.80

3.00

0.75

0.90

21.45

7

FIN2479

XANTHE

SAMI PENTTILÄ

GK

SIESTA 32

HKAN SÖDERGREN

C 3

11.20

6.00

7.00

8.40

32.60

8

FIN9938

NAUTI N’ NOLLA

HEIKKI RÄISÄNEN

HSK

X-332

NIELS JEPPESEN

C 3

8.40

8.00

9.00

9.60

35.00

9

FIN18905

PHOENIX

PEKKA HALONEN

KoPu

X-332

JEPPESEN

C 3

9.80

9.00

8.00

10.80

37.60

10

FIN10332

X2

JUKKA ROUHIAINEN

EPS

X-332

JEPPESEN

C 3

12.60

10.00

10.00

12.00

44.60

11

FIN10103

MISS PIGGY

JUHA RIIKONEN

KLV

FIRST 31.7 HR

FINOT

C 3

14.00

11.00

11.00

13.20

49.20

Bookmark the permalink.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *